Османи е недостоен, да си поднесе оставка

Јас настапувам од името македонскиот дипломатскиот синдикат, но на министерот Османи не му беше пријатно што имаме мислење за неговата работа. Во предлогот ...
| | веќе видена | слични

„Браќа и сестри треба да знаете дека нашата дипломатија е успешна дипломатија и дека треба да ја чуваме, таа со успех го одработи позиционирањето на Македонија ...
| | веќе видена | слични

Дипломатот Зоран Дабиќ на протестот против францускиот предлог обвини дека министерот за надворешни работи, Бујар Османи, лажеше дека високите дипломати го ...
| | веќе видена | слични

Во делот од маршрутата што поминува покрај плоштадот каде минатата недела беше употребено огнено оружје, денеска имаше засилено полициско обезбедување, а ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Браќа и сестри треба да знаете дека нашата дипломатија е успешна дипломатија и дека треба да ја чуваме, таа со успех го одработи позиционирањето на Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Османи лажеше дека високите дипломати го виделе францускиот предлог и го анализирале. Тоа не е точно. Не само предлогот, туку и Протоколот не е влезен на ...
| | веќе видена | слични

Адвокатката Ружица Николовска вечерва на протестот пред Собранието рече дека воопшто не е наивно барањето за внесување на Бугарите во Уставот. Вели дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Реномираниот дипломат Зоран Дабиќ е суспендиран од МНР, затоа што се обратил на народниот протест пред Собранието против францускиот предлог.Зоран Дабиќ е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи е недостоен, да си поднесе оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: