Бујар му даде дисциплинска, ДАБИЌ НЕ ОТСТАПИ, побара оставка и ОДГОВОРНОСТ ЗА ПРЕДАВСТВАТА


„Браќа и сестри треба да знаете дека нашата дипломатија е успешна дипломатија и дека треба да ја чуваме, таа со успех го одработи позиционирањето на Македонија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жена пред Собранието му се обрати на претседателот Стево Пендаровски, за време на протестот против францускиот предлог.„Стево опули се, имаш деца и овој народ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пред Собранието се протестира против францускиот предлог речиси еден час, а микрофонот оди од рака на рака кај демонстрантите, пренесе Макфакс. Една од нив му ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со порака до Европската Унија дека нема суверено право да наметнува ултиматуми за прифаќање на нешто што ќе значи промена на идентитетот, почна протестот пред ...
| | веќе видена | слични

На денешниот протестен марш против францускиот предлог под мотото „Ултиматум – Не благодарам“, кој продолжи по старата маршута Влада, Министерство за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не постои ниту друг идентитет, нити друг јазик, ниту друга држава освен Македонија. Застанувам тука без никаква друга цел освен за мојата држава Македонија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ни велат овие од преку пат овде и таму од „Илинденска“ дека било тешко и дека немало алтернатива. Вие знаете дека секогаш има алтернатива. Зарем Питу Гули ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски смета дека пленарната седница во Собранието е обична фарса и ги повика пратениците од владеачкото мнозинство да не ...
| | веќе видена | слични

СЕ ОДРЖА ДЕСЕТТИОТ ПРОТЕСТ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Новинарот Горан Момироски вечерва на протестот пред Собранието праша дали револуционерите Питу Гули и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 768 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 356 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 112 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бујар му даде дисциплинска, ДАБИЌ НЕ ОТСТАПИ, побара оставка и ОДГОВОРНОСТ ЗА ПРЕДАВСТВАТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: