Деветти ден протести: Многу полиција и без инциденти кај „Скендербег“


Во делот од маршрутата што поминува покрај плоштадот каде минатата недела беше употребено огнено оружје, денеска имаше засилено полициско обезбедување, а ...
| | веќе видена | слични

Четири лица се приведени за време на денешните протести пред Собранието против модифицираниот француски предлог за почеток на пристапните преговори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопственичката на ресторанот за здрава храна Бистро „Здраво Живо“ денес ги ослободи вработените од работните обврски за да бидат пред сообрание. „Денес ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жена пред Собранието му се обрати на претседателот Стево Пендаровски, за време на протестот против францускиот предлог.„Стево опули се, имаш деца и овој народ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пред Собранието се протестира против францускиот предлог речиси еден час, а микрофонот оди од рака на рака кај демонстрантите, пренесе Макфакс. Една од нив му ...
| | веќе видена | слични

Со извици „никогаш Северна“, „Бесилка“, точно напладне почнаа протестите пред Собранието против францускиот предлог кој е на дневен ред на пленарна седница ...
| | веќе видена | слични

Со развеани македонски знамиња, песни и свирежи за власта се одвива протестот пред Собранието кој започна точно напладне.Од „Ултиматум, не благодарам“ ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 767 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 724 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 113 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деветти ден протести: Многу полиција и без инциденти кај „Скендербег“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: