Заев: Во понеделник ќе ја заборавиме Арсовска, тоа е јасно на сите

2 копии

Ако слободата дошла од „Калето“, во интерес на кого е донесена таа слобода, прашува новинарот Васко Ефтов во изјава за емисијата „Трилинг“. Според него, Ленин ...
| | веќе видена | слични

Дали изборните резултати или сосема нешто друго е причина за оставката на Заев од премиерската и лидерска позиција во партија? Дали теренот за негово ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор на Македонија во НАТО и универзитетски професор, Нано Ружин истакнува дека поранешниот режим, кој беше на власт 11 години, разви систем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Исмет Рамадани, поранешен пратеник, во вчерашното гостување во ТВ 24 изјави дека Мицковски верува во Груевски и се враќал груевизмот. Очекувајте дека ќе имам ...
| | веќе видена | слични

-Жално е што овие денови се обидуваат да го потценат, да го излажат и изманипулираат нашиот народ. Зборуваше Петре, ние немаме проблем како се изјаснуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 541 | | | веќе видена

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
сите 101 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 393 | | | веќе видена

САД нема да го чекаат следниот чекор на Москва, туку идната недела ќе ѝ испратат нова воена помош на Украина, порача Блинкен. Москва пак е загрижена поради ...
сите 411 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Во понеделник ќе ја заборавиме Арсовска, тоа е јасно на сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: