Кој е вистинскиот таргет на „Аферата бугарско државјанство`?

Дали изборните резултати или сосема нешто друго е причина за оставката на Заев од премиерската и лидерска позиција во партија? Дали теренот за негово ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Консултациите и состаноците и со коалициони партнери и на ниво на СДСМ се во тек. Денеска има серија на средби, очекуваме наредната недела веќе да излеземе со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Бојан Маричиќ смета дека ќе се решат сите дилеми и нема да има никакви последици, и покрај заканата што ја упати генералниот секретар на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Тоа е шпекулација, ниту сум разговарал, ниту некој ме прашал, ова освен да го означам како шпекулација ништо друго не можам да кажам, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Очекуваме наредната недела веќе да излеземе со конкретен план затоа што е тоа како ќе функционира Владата по најавената оставка на премиерот Зоран Заев, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Автократот од Форино, Талат Џафери не е достоен да го води законодавниот дом. Тој во клучната демократска институција со своето самоволие ги лиши пратениците ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 198 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
сите 36 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој е вистинскиот таргет на „Аферата бугарско државјанство`?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: