Рамадани: Мицкоски верува во Груевски, се враќа груевизмот!

Јован Деспотовски од СДСМ во емисијата 24 анализа вели дека од петокот имаме изменета ситуација и темата веќе не е оставката на Заев. Во четврток ќе имаме ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор на Македонија во НАТО и универзитетски професор, Нано Ружин истакнува дека поранешниот режим, кој беше на власт 11 години, разви систем ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најавата за оставка од премиерот Зоран Заев е личен чин кој апсолутно го поздравувам, рече директорот на ТИРЗ и член на СДСМ, Јован Деспотоски, во вечерашното ...
| | веќе видена | слични

Оставката на премиерот Зоран Заев е само политички театар, тој ја зацврсти својата позиција во партијата на партиски конгрес – вели поранешниот амбасадор Ивица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот амбасадор Ивица Боцевски, во гостувањето во Студио 10 на ТВ 24 упати сериозни критики кон премиерот Зоран Заев, скопскиот градоначалник Петре ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ и министер за здравство и образование во владите на Никола Груевски, Никола Тодоров, оцени дека премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Човекот застана пред говорница и оставката ја даде пред цела јавност. Еве се зборува дека било позитивно прифатено и има морален чин, но како тоа ќе изгледа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
сите 491 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 504 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 603 | | | веќе видена

Ако нешто се реши, ќе се реши во име на геополитика. Средбата во Рим на македонскиот и бугарскиот премиер не може да донесе промени преку ноќ.Советникот на ...
сите 433 | | | веќе видена

Нема продолжување на владините мерки за замрзнување на маржата и ослободување од ДДВ-то на основните прехранбени производи, дознава Сител.Од наредната недела, ...
сите 226 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рамадани: Мицкоски верува во Груевски, се враќа груевизмот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: