Ефтов: Зошто Ленин Јовановски прв се сликаше со Арсовска и Стевче Јакимовски?

Ако слободата дошла од „Калето“, во интерес на кого е донесена таа слобода, прашува новинарот Васко Ефтов во изјава за емисијата „Трилинг“. Според него, Ленин ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 444 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Можно е да има уште украински војници во челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол. Ова го вели заменик-началникот на полицијата на Доњецката ...
сите 108 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ефтов: Зошто Ленин Јовановски прв се сликаше со Арсовска и Стевче Јакимовски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: