Заев: Јасно е на сите, во понеделник веќе ќе ја заборавиме Арсовска

-Жално е што овие денови се обидуваат да го потценат, да го излажат и изманипулираат нашиот народ. Зборуваше Петре, ние немаме проблем како се изјаснуваат ...
| | веќе видена | слични

Ако слободата дошла од „Калето“, во интерес на кого е донесена таа слобода, прашува новинарот Васко Ефтов во изјава за емисијата „Трилинг“. Според него, Ленин ...
| | веќе видена | слични

Дали изборните резултати или сосема нешто друго е причина за оставката на Заев од премиерската и лидерска позиција во партија? Дали теренот за негово ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор на Македонија во НАТО и универзитетски професор, Нано Ружин истакнува дека поранешниот режим, кој беше на власт 11 години, разви систем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Исмет Рамадани, поранешен пратеник, во вчерашното гостување во ТВ 24 изјави дека Мицковски верува во Груевски и се враќал груевизмот. Очекувајте дека ќе имам ...
| | веќе видена | слични

„Важно е секое маало, важна е секоја педа од Скопје да продолжи да се развива модернистички а не со барок, споменици, не со шмизли, не со музеи секакви. Важно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 299 | | | веќе видена

Час поскоро треба да се случат предвремени парламентарни избори. Ова парламентарно мнозинство и владата на ДУИ администрирана од Ковачески се одржува на ...
сите 410 | | | веќе видена

Работни групи во областите инфраструктурата, економијата, трговијата, иновациите, евроинтеграциите, образование, културата, договориле вчера двајцата премиери, ...
сите 300 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 257 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 35 | | | веќе видена

Томица Младеновски од Старо Нагоричане го извади светиот Крст од водите на река Пчиња во село Драгоманце, општина Старо Нагоричане, информираа од општината. – ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Јасно е на сите, во понеделник веќе ќе ја заборавиме Арсовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: