Радев на средба со претставници на Центарот за култура од Битола: Софија очекува неповратни резултати од Скопје во градењето добрососедски односи

Претседателот на Бугарија Румен Радев се сретна со претставници на Центарот за култура „Иван Михаилов“ од Битола, јави дописникот на МИА од Софија. Тој изјави ...
| | веќе видена | слични

На пет дена пред парламентарните избори на 11 јули во Бугарија, според последните објавени анкети разликата меѓу „Има таков народ“ на Слави Трифонов и ГЕРБ на ...
| | веќе видена | слични

Во моментов, бугарските политички партии ГЕРБ, „Има таков народ“ и БСП имаат речиси еднакви позиции. Битката за првото место нема да се води меѓу две, туку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На изборите за градоначалник на југозападниот бугарски град Благоевград, претставникот на партијата на Слави Трифонов – „Има таков народ” победи во трката со ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата меѓу ГЕРБ на експремиерот Бојко Борисов и СДС води со помалку од еден процент поддршка повеќе во однос на „Има таков народ“ на шоуменот Слави ...
| | веќе видена | слични

Автор: Радосвета Василева Извор: Рес публика Секако дека Бојко Борисов веќе се жали дека овие избори нема да бидат фер и дека водат кон апокалиптично сценарио ...
| | веќе видена | слични

Новопојавената антисистемска партија Има таков народ (ИТН) во пресрет на предвремените парламентарни избори на 11-ти јули во анкетите е речиси израмнета со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 183 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 200 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 315 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 200 | | | веќе видена

Епидемиолошката слика во Словенија e најлоша досега. За 24 часа имало 3.166 заразени, што е голем пораст на бројот на заразени во споредба со пред една ...
сите 417 | | | веќе видена

“ Сакам да ја искажам нашата поддршка за заедничкиот кандидат Христо, бидејќи ги има сите предиспозиции да го води градот.  На овие избори ние бираме локална ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев на средба со претставници на Центарот за култура од Битола: Софија очекува неповратни резултати од Скопје во градењето добрососедски односи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: