Партијата на Слави Трифонов го освои својот прв градоначалник во Бугарија


На изборите за градоначалник на југозападниот бугарски град Благоевград, претставникот на партијата на Слави Трифонов – „Има таков народ” победи во трката со ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев очекува дека лидерот на бугарската политичка партија Има таков народ Слави Трифoнов ќе ја коригира изјавата во која Македонците ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Евентуална малцинска влада во Софија би била со краток здив и чекор кон нови предвремени избори, можеби во исто време со претседателските на есен. Во вакви ...
| | веќе видена | слични

„Има таков народ“ не учествува во никакви задкулисни договори и не реди министри ниту во нечиј бункер ниту во нечиј сарај. А, нашиот предлог за влада не е ниту ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бугарски премиер, Бојко Борисов добил покана за информативен разговор во Генералниот директорат на полицијата, соопшти тој на брифинг во седиштето ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи на Бугарија му упатил покана за информативен разговор на екс-премиерот Бојко Борисов, соопшти лидерот на ГЕРБ, неочекувано ...
| | веќе видена | слични

Екс-премирот на Бугарија и лидер на ГЕРБ, Бојко Борисов, на денешниот брифинг во седиштето на партијата соопшти дека е повикан за во четврток на информативен ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов добил покана за информативен разговор од привремениот министер за внатрешни работи Бојко Рашков. Ова тој го соопшти на брифинг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партијата на Слави Трифонов го освои својот прв градоначалник во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: