Бугарија/Избори/Анкета: ГЕРБ, „Има таков народ“ и БСП имаат речиси еднакви позиции


Во моментов, бугарските политички партии ГЕРБ, „Има таков народ“ и БСП имаат речиси еднакви позиции. Битката за првото место нема да се води меѓу две, туку ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев очекува дека лидерот на бугарската политичка партија Има таков народ Слави Трифoнов ќе ја коригира изјавата во која Македонците ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Евентуална малцинска влада во Софија би била со краток здив и чекор кон нови предвремени избори, можеби во исто време со претседателските на есен. Во вакви ...
| | веќе видена | слични

„Има таков народ“ не учествува во никакви задкулисни договори и не реди министри ниту во нечиј бункер ниту во нечиј сарај. А, нашиот предлог за влада не е ниту ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бугарски премиер, Бојко Борисов добил покана за информативен разговор во Генералниот директорат на полицијата, соопшти тој на брифинг во седиштето ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи на Бугарија му упатил покана за информативен разговор на екс-премиерот Бојко Борисов, соопшти лидерот на ГЕРБ, неочекувано ...
| | веќе видена | слични

Екс-премирот на Бугарија и лидер на ГЕРБ, Бојко Борисов, на денешниот брифинг во седиштето на партијата соопшти дека е повикан за во четврток на информативен ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов добил покана за информативен разговор од привремениот министер за внатрешни работи Бојко Рашков. Ова тој го соопшти на брифинг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 266 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 783 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 267 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија/Избори/Анкета: ГЕРБ, „Има таков народ“ и БСП имаат речиси еднакви позиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: