Антисистемската партија на Слави Трифонов му се приближува на ГЕРБ


Новопојавената антисистемска партија Има таков народ (ИТН) во пресрет на предвремените парламентарни избори на 11-ти јули во анкетите е речиси израмнета со ...
| | веќе видена | слични

Ги повикувам сите колеги астронаути, утре во 17 часот да се чекаме пред вселенската станица Ќустендил, за да го одработиме првиот тренинг, објави на Инстаграм ...
| | веќе видена | слични

На Николај Хаџигенов, еден од лидерите на протестите кои ги предизвикаа парламентарните избори, Слави Трифонов се повеќе му наликува на Бојко Борисов. Според ...
| | веќе видена | слични

По најавата преку социјалните мрежи од Слави Трифонов лидерот на „победничката“ партија „Има таков народ“ дека ќе состави влада без да коалициира со други , ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на партијата „Има таков народ“ (ИТН), Слави Трифонов, најави формирање влада, кaко и дека ќе аплицира за членство на Бугарија во Европската вселенска ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бугарски премиер и актуелен лидер на ГЕРБ, Бојко Борисов, се пошегува со вчерашната изјава на неговиот политички ривал Слави Трифонов, велеjќи дека ...
| | веќе видена | слични

Нискиот одѕив на парламентарните избори во Бугарија од само 39 отсто е оценет како „најголемото изненадување за сите“. Јаница Петкова од агенцијата Галуп оцени ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер и лидер на партијата ГЕРБ, Бојко Борисов, беше огорчен што неговиот противкандидат Слави Трифонов, лидерот на партијата „Има таков народ“, ...
| | веќе видена | слични

„Браќа непријaтели“, вака беа оквалификувани македонско – бугарските односи во една анализа изминатите години, а сега очите се вперени кон Бугарија, каде се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почна средбата во Влада на претставници на политичките партии од владината коалиција. Премиерот Зоран Заев треба да ги информира за договорот што го постигнал ...
сите 412 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Сега правиме анализа на програмските определби и ставови на Алтернатива и на кадровските решенија. Има и спорни точки од договорот меѓу Зоран Заев и Африм ...
сите 170 | | | веќе видена

Додека лидерот на Алтернатива, Африм Гаши се смета за власт на централно, а опозција на локално ниво, неговиот довчерашен коалициски партнер Зијадин Села ...
сите 598 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 167 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антисистемската партија на Слави Трифонов му се приближува на ГЕРБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: