Фотофиниш на бугарските избори – се очекува ли реприза на резултатите од 4 април?


На пет дена пред парламентарните избори на 11 јули во Бугарија, според последните објавени анкети разликата меѓу „Има таков народ“ на Слави Трифонов и ГЕРБ на ...
| | веќе видена | слични

Исходот од вторите парламентарни избори одржани во Бугарија во изминатите три месеци веројатно ќе резултира со поделен парламент со истите шест партии кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централната изборна комисија на Бугарија објави распределба на бројот на места во 46-то Национално собрание. Како што јави дописникот на МИА од Софија, ...
| | веќе видена | слични

Половина час по полноќ, бугарската Централна изборна комисија ги објави резултатите и распределбата на местата во 46-то Национално собрание. Партијата „Има ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не ве сакам на кој било начин, со целото малтретирање и рекет врз нас, уапсени, приведени, уништени, вклучително и денес и вчера, тие продолжуваат да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотофиниш на бугарските избори – се очекува ли реприза на резултатите од 4 април?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: