Анкета: ГЕРБ-СДС и „Има таков народ“ во мртва трка, ВМРО-БНД пак ќе извиси на изборите во Бугарија

Коалицијата меѓу ГЕРБ на експремиерот Бојко Борисов и СДС води со помалку од еден процент поддршка повеќе во однос на „Има таков народ“ на шоуменот Слави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот бугарски премиер, Бојко Борисов добил покана за информативен разговор во Генералниот директорат на полицијата, соопшти тој на брифинг во седиштето ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Министерот за внатрешни работи на Бугарија му упатил покана за информативен разговор на екс-премиерот Бојко Борисов, соопшти лидерот на ГЕРБ, неочекувано ...
| | веќе видена | слични

Екс-премирот на Бугарија и лидер на ГЕРБ, Бојко Борисов, на денешниот брифинг во седиштето на партијата соопшти дека е повикан за во четврток на информативен ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов добил покана за информативен разговор од привремениот министер за внатрешни работи Бојко Рашков. Ова тој го соопшти на брифинг ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер на Бугарија, Бојко Борисов добил покана за „информативен разговор“ во четврток од службено лице во Генералниот директорат на Националната ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ГЕРБ и трикратен премиер воп изминативе 12 години во Бугариј, Бојко Борисов, денеска им соопшти на новинарите дека бил повикан во шетврток да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ГЕРБ и поранешниот премиер на Бугарија, Бојко Борисов, е повикан на распит в четврток пд страна на службениот министер за внатрешни работи Бојко ...
| | веќе видена | слични

Нискиот одѕив на парламентарните избори во Бугарија од само 39 отсто е оценет како „најголемото изненадување за сите“. Јаница Петкова од агенцијата Галуп оцени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 273 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 777 | | | веќе видена

Шест американски авиони Ф-15 денеска слетаа во воздухопловна база во Естонија и до крајот на следната недела тие ќе бидат распоредени, бидејќи НАТО го ...
сите 483 | | | веќе видена

Мнозинството пратенички групи се „ЗА“ бришење на техничката влада три месеци пред изборите, ама никоја од нив не и' се придружува на ВМРО-ДПМНЕ, да стави ...
сите 454 | | | веќе видена

Фановите на Аки Рахимовски денеска за последен пат се поздравија со фронтменот на култната рок-група „Парни ваљак“. Во негова чест беше кај тревникот пред ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова трагедија во кумановското семејство Филиповиќ. Како што дознава „Слободен печат“, во сообраќајката во која денеска загина пешак на мостот „Гоце Делчев“ во ...
сите 108 | | | веќе видена

Евентуалната руска инвазија врз Украина би можела да биде „најголемата инвазија“ од Втората светска војна, со оглед на масовното воено присуство на Русија во ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета: ГЕРБ-СДС и „Има таков народ“ во мртва трка, ВМРО-БНД пак ќе извиси на изборите во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: