Панорама / Парк посветен на Џо Бајден

2 копии

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, изјави дека прашањето за изградба на гасоводот „Северен тек 2“ треба да биде предмет на преговори меѓу ...
| | веќе видена | слични

Германија и понатаму ја поддржува Украина на својот пат кон ЕУ, истовремено работејќи на решавање на конфликтот меѓу Русија и Украина, изјави германската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во изјава за бугарската БТВ најави дека за неколку дена ќе има предлог за амбасадор во Бугарија.Како што јавува ...
сите 432 | | | веќе видена

Состојбата со ковид-19 во Гевгелија драстично се влошува. Секојдневните двоцифрени бројки на позитивни го зголемија бројот на хоспитализирани пациенти во ...
сите 432 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, владата предводена од СДСМ и надлежните институции преземаат серија чекори за надминување на енергетската криза и ...
сите 468 | | | веќе видена

Но, со оглед на тоа што западната воена алијанса нема обврска да ја брани Украина, која не е членка на НАТО, некои од најтешките одлуки би можеле да паднат врз ...
сите 381 | | | веќе видена

Зад барањето за предвремени избори од стана на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се крие единствено нивната пуста желба да се дограбаат до власт по секоја цена. ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панорама / Парк посветен на Џо Бајден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: