Бензините поскапуваат по половина, дизелот за еден денар


ЕВН Хоум го објави тендерот за набавка на електрична енергија на кој ЕСМ ќе треба да понуди 70 отсто од побарувањата сгтруја. Аукцијата е закажана за четврток ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Владата денеска на седница треба да ги разгледа и да одлучи за двете законски решенија кои се однесуваат на најавеното намалување на ДДВ на електричната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата денеска ќе одлучува по прашањето кое ја зовре јавноста но и бизнис заедницата крена прашина. Воведувањето на еколошка такса за горивата ќе биде во ...
| | веќе видена | слични

Денеска министрите на владина седница треба да донесат одлуки и за двете законски решенија – тоа за новиот зелен данок, но и за намалување на ДДВ-то за ...
| | веќе видена | слични

Планот на Владата да воведе еколошка такса, со која ќе се плаќа по 4,13 денари со ДДВ за секој наточен литар нафта и бензини, според Сојузот на стопански ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бензините поскапуваат по половина, дизелот за еден денар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: