Жешко лето и уште пожешки цени на горивата

Ако патувате во Грција на море ова лето ќе платите повеќе отколку минатата година, Хрватска има исти цени како лани, а Црна Гора е најевтина. Во Грција ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Македонија ги израдува веста за отворањето на грчките граници, па многумина веќе ги испланираа овогодишните летувања. Иако условите за влез во ...
| | веќе видена | слични

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за денар и за денар и половина, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.Малопродажните цени на бензините ...
| | веќе видена | слични

Грција и летово е една од најпосакуваните дестинации за одмор. Но, дали пандемијата ги крена цените покрај море кај нашиот јужен сосед? За десетдневен одмор ...
| | веќе видена | слични

После подолго време поради пандемијата, Грција конечно ги отвори границите и го олесни патувањето за грашаните на Македонија. Па така ако решите да патувате ...
| | веќе видена | слични

Документ поврзан со Ковид-19, односно или сертификат за вакцинација, 14 дена по примената втора доза, или негативен резултат од ПЦР тест направен 72 часа пред ...
| | веќе видена | слични

ЦЕНИТЕ во Грција оваа година не се разликуваат многу од оние од минатата сезона.Ако сакате да се опуштите со сладолед, тоа ќе ве чини на најмалку 1 евро. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жешко лето и уште пожешки цени на горивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: