ЕВН Хоум го распиша тендерот за набавка на струја за домаќинствата, наскоро ќе се знае и нова цена на струјата

ЕВН Хоум го објави тендерот за набавка на електрична енергија на кој ЕСМ ќе треба да понуди 70 отсто од побарувањата сгтруја. Аукцијата е закажана за четврток ...
| | веќе видена | слични

Порталот Pari.com.mk, во соработка со БизнисМрежа.мк анализира какви се приходите на компаниите инволвирани во трговијата со опасниот токсичен мазут. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

“Се возиме со канцер” е само еден од низата коментари кои професорите од Машински факултет пред многу години ги дадоа за неквалитетниот мазут кој се користи ...
| | веќе видена | слични

Анализирајќи ги завршните годишни сметки на здравствените установи кои вршеа лабораториски испитувања за време на корона-кризата, iстражувањето што го направи ...
| | веќе видена | слични

Речиси година и половина помина по агресивниот коронавирус што го зафати светот, кога и најбогатите држави се соочија со тешки последици по здравствениот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути „Nike“ објави рекордна квартална продажба од над 12 милијарди долари за прв пат во својата 50-годишна историја. Ова се случи поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
сите 527 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена

Подигнување на квалитетот на услугите во предучилишното образование и грижа што треба да доведе до поголеми образовни постигнувања, личен развој и социјална ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВН Хоум го распиша тендерот за набавка на струја за домаќинствата, наскоро ќе се знае и нова цена на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: