ССК: Еколошката такса на Владата ќе има негативни ефекти врз стопанството и животот на граѓаните


Планот на Владата да воведе еколошка такса, со која ќе се плаќа по 4,13 денари со ДДВ за секој наточен литар нафта и бензини, според Сојузот на стопански ...
| | веќе видена | слични

Правните служби на Владата ја разгледуваат можноста да се стави европско знаменце на Предлог-законот за воведување зелена еколошка такса за горивата кој е во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Власта на Заев својата неспособност и недомаќинско работење ќе го покрива со кризен данок, кој сакаат да го прикажат како таканаречена еколошка такса, обвини ...
| | веќе видена | слични

Ова го покажува анализата на Фајненс тинк. Оттаму велат дека еколошката такса и на краток, но и на долг рок ќе предизвика пораст на цените..  „Воведувањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Воведувањето на еколошката такса врз цената на горивата ќе има еднократен краткорочен ефект врз општото ценовно ниво – инфлацијата, кој би се движел од 0,15 до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Измените на Законот за животна средина со кои е зголемува еколошката такса за горивата на 3,5 денари е доставен до Собранието, објави „Плусинфо“. Измените се ...
| | веќе видена | слични

Заев ја злоупотребува постапката со европско знаменце за да го краде народот преку зголемување на цената на бензините. Заев сака на мала врата да го протурка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССК: Еколошката такса на Владата ќе има негативни ефекти врз стопанството и животот на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: