Претседателот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун порача дека неговата земја може да издржи санкции и во следните 100 години. Севернокорејскиот лидер се чини дека ...
сите 119 | | | веќе видена

Над просториите на партијата Граѓанска иницијатива „Србија, демократија, правда“ во Косовска Митровица стојат две камери за видео надзор кои најверојатно го ...
сите 331 | | | веќе видена

2 два дена има Иванов да стави потпис на законот за јазиците кој е во согласност целосно со уствот, Охридскиот мировен договор зад кој застанаа ...
сите 354 | | | веќе видена

Полициската станица Виница поднесе кривична пријава против М.П.(48) од Виница, вработен во Јавна здравствена установа “Здравствен дом“ во Виница на работно ...
сите 60 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи ќе изврши продажба на движни и недвижни предмети запленети по основ на неплатени даночни долгови на јавна аукција што ќе се одржи на ...
сите 15 | | | веќе видена

Во 21 часот и 22 минути вечерва земјотрес со јачина од 2,2 степени е почувствуван во Охридско. Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северо-источно од ...
сите 145 | | | веќе видена

Полициската станица Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Л. (29) од с.Врапчиште-гостиварско, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело ...
сите 87 | | | веќе видена

Оливер Ивановиќ е убиен денеска во Косовска Митровица пред влезот на неговата канцеларија на истиот дека кога пред 4 години е убиен кандидадтот за гадоначалник ...
сите 331 | | | веќе видена

Лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ ги обвини западните специјални служби за убиството на косовскиот српски политичар Оливер Ивановиќ. – ...
сите 331 | | | веќе видена

Американскиот телевизиски канал Си-ен-ен објави снимка од спасување дете од запалена зграда во американската сојузна држава Џорџија. На видеото се гледа како ...
сите 34 | | | веќе видена

Косовската полиција нуди награда од 10 илјади евра за понудена корисна информација поврзана со убиството на Оливер Ивановиќ. „Косовската полиција веднаш по ...
сите 331 | | | веќе видена

Претседателот на косовскиот парламент Кадри Весели во говорот на спомен-академијата за жртвите кај Рачак рече дека нема меѓународна правда без правда за Рачак. ...
сите 10 | | | веќе видена

next