Министерството за надворешни работи на Република Македонија, имајќи ја во предвид ескалацијата на безбедносната состојба во Израел, сугерира на македонските ...
сите 30 | | | веќе видена

Денеска ќе почне вакцинацијата на пациенти со трансплантирани бубрези и кои се на дијализа, а по нивната имунизација следуваат оние со потешка форма на ...
сите 449 | | | веќе видена

Родителите од Иницијативата „Учебници и настава мора има“ денеска излегоа на протести. Протестите доаѓаат откако МОН не им излезе во пресрет на барањата кои ...
сите 182 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб на денешната седница ги разгледуваше предлозите пристигнати од Министерството за здравство и врз основа на нив предлага на ...
сите 306 | | | веќе видена

Ленче Ристоска е добар обвинител, но млада за во Вишото јавно обвинителство и возраста е таа која вчера не само неа, туку и на другите млади обвинители со ...
сите 53 | | | веќе видена

Адвокатот Драган Пешевски преку објава на Фејсбук вели дека пратеничката која денеска се појави во скафандер во Собранието сторила кривично дело по член 206 од ...
сите 169 | | | веќе видена

Пратеникот и лидер на „Левица“ Димитар Апасиев, денеска од собраниската говорница им се обрати на двајцата присутни позитивни пратеници на СДСМ кои дојдоа со ...
сите 169 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, се обрати на Талат Џафери пред почетокот на 36-тата седница. „Подзакноскиот акт не може да ...
сите 130 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ Бисера Костадиновска-Стојчевска, позитивна на коронавирус, пристигна во скафандер во Собранието за да учествува во работата на 32., а ...
сите 411 | | | веќе видена

Собранието денеска ги изгласа трите закони од петтиот пакет економски мерки за помош на граѓаните и фирмите погодени од пандемијата на ковид-19. „За“ гласаа ...
сите 411 | | | веќе видена

Благодарни сме на сите лекари кои учествуваа во постапката на утврдување мозочна смрт, во експлантација и во трансплантацијата на органи, како и на сите оние ...
сите 91 | | | веќе видена

Семејството Стајиќ, основачи и сопственици на компанијата Gulf Oil во Македонија му донираат 1 милион денари на семејството, на трагично починатата 21 годишна ...
сите 91 | | | веќе видена

Семејството Сапунџиеви од Кавадарци вечерва преку изјава за МИА се заблагодари за донираниот бубрег за нивниот 28-годишен син Блаже. Мајката Форка рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

next