Зоран Заев нема легитимитет да го менува Уставот за да го смени уставното име на Република Македонија, реагира опозициската ВМРО-ДПМНЕ по прес-конференциите на ...
сите 22 | | | веќе видена

На вонредната 92 седница , Владата донесе одлука за доставување Предлог до Собранието на РМ за пристапување кон измени на Уставот на Република Македонија. ...
сите 126 | | | веќе видена

Владата денеска на вонредна седница донесе Предлогот за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија, со Насоки за изменување и дополнување на ...
сите 132 | | | веќе видена

Судот донесе пресуда со која Јанкулоска е осудена на шест години затвор. Судечкиот совет го прифати предлогот на специјалната јавна обвинителка, Фатиме Фетаи, ...
сите 89 | | | веќе видена

Скопјанец кој работел во Биро за судски вештачења изнудувал пари од клинетите. Како што стои во билтенот на МВР, Секторот за внатрешни работи Штип до Основното ...
сите 62 | | | веќе видена

Телото на брутално претепаната и силувана новинарка беше пронајдено вчера, а бугарските медиуми пренесуваат дека се уште нема притворени ни осомничени. -Ги ...
сите 169 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг за референдумот во Македонија денеска изјави дека доколку земјата одлучи да го имплементира Договорот за името со ...
сите 40 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка, Фатиме Фетаи, побара мерка на претпазливост за екс министерката Гордана Јанкуловска, откако судот и пресуди затворска казна од ...
сите 96 | | | веќе видена

Избори со Пржинска влада и нов јавен обвинител предложен од опозицијата или ново специјално обвинителство по изборите кое ќе треба да ја истражи работата на ...
сите 107 | | | веќе видена

Во Австрија се појави епидемија на многу заразен конјуктивитис. Лекарите предупредуваат дека се зголемил бројот на инфекции на око и дека има се повеќе случаи ...
сите 5 | | | веќе видена

Езерата ширум Алјаска и Сибир почнале да испуштаат балончиња од метан, а ова испуштање на гасови кои создаваат ефект на стаклена градена ги загрижило ...
сите 19 | | | веќе видена

next