Од Основниот кривичен суд – Скопје денеска информираат дека на осомничениот Орце Камчев во случајот „Империја“ времената патна исправа му е дадена по добиено ...
сите 24 | | | веќе видена

Унапредување на наставниот процес и организацијата на наставата, зајакнување на недискриминацијата, забрана за понижувачко постапување за учениците и за ...
сите 19 | | | веќе видена

Вардаровата клупа понесе голем терен на патот до шампионската титула. Данил Шишкарев раскажа еден интересен детаљ кој ја насмеа присутната публика на ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Рамазан Бајрам, упати честитка до граѓаните со исламска вероисповед и до поглаварот на ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати честитка до припадниците на исламската вероисповед по повод празникот Рамазан Бајрам: Почитувани верници ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери упати честитка до припадниците на исламската вероисповед по повод празникот Рамазан Бајрам. – Дозволете ми, од име на ...
сите 79 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје донесе одлука за доделување награда во висина од 6 милиони денари, како и средства за организирање дочек на ракометната екипа „Вардар“ ...
сите 145 | | | веќе видена

Сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко е презадоволен од сработеното на ракометарите на Вардар на Ф4 турнирот во Келн и освоената нова круна така што по ...
сите 16 | | | веќе видена

next