Поранешната министерка за култура, а сега една од пратеничките од опозицијата која гласаше за отворање на уставните измени, Елизабета Канческа-Милевска во ...
сите 21 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери испрати честитка по повод 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба. Дозволете ...
сите 66 | | | веќе видена

На вчерашната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ до мене беа упатени неосновани обвинувања. Обвинувањата беа насочени кон мене како потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 316 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, испрати честитка по повод одбележувањето на државниот празник 23 Oктомври – Денот на Mакедонската ...
сите 99 | | | веќе видена

Српскиот пејач со тешки повреди се наоѓа на интензивна нега во земунската болница, откако утрово доживеа тешка сообраќајка по која се бори за живот. Дваесет и ...
сите 39 | | | веќе видена

Бремена жена се породила во својот стан на ул. „Методија Шаторов Шарло“ во скопски Аеродром, по што изчезнала. Бебето, според неофицијалните информации, е живо ...
сите 24 | | | веќе видена

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ го повика Јавното обвинителство по допрен глас да ги истражи наводите за притисоци, закани, уцени и поткуп на пратеници пред ...
сите 388 | | | веќе видена

Бараме од 8-те пратеници кои мандатот го добија благодарение на пратеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ и од граѓаните поддржувачи на политиките на ВМРО-ДПМНЕ а кои ...
сите 183 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на прес-конференција по завршувањето на Централниот комитет потврди дека од партиските функции се разрешени ...
сите 183 | | | веќе видена

Од ВМРО ДПМНЕ потврдија дека Сашо Мијалков поранешниот член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и началник на УБК и Никола Тодоров поранешниот министер за ...
сите 387 | | | веќе видена

next