Претседателот на Собранието, Талат Џафери, вчера имаше средба со новинарите, а на неа истакна дека нема да закаже седница дури и да се договорат власта и ...
сите 156 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1, а сега судија во Одделот за прекршоци при овој суд, Владимир Панчевски има девет стана, скутер, еден ...
сите 52 | | | веќе видена

Антикорупциска отвара постапки за петмина судии на кои ќе им ја проверува имотната состојба. Меѓу судиите се Владимир Панчевски, Александра Зафирова, ...
сите 57 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) значително придонесе кон повторно воспоставување на одговорност и кон борбата против неказнивост. Од огромна важност е ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери, денеска во разговор со новинари, кажа дека нема да закаже седница во предизборниот период за да не се ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, по денешната средба со премиерот Заев и министерката за правда, Рената Дескоска, го кажа својот став ...
сите 21 | | | веќе видена

Апелациониот суд Скопје делумно ги уважи жалбите на обвинетата Гордана Јанкулоска за предмет „Тенк“ на начин што ја преиначи првостепената пресуда во делот на ...
сите 23 | | | веќе видена

Компанијата „Фејсбук“ ја прошири својата дефиниција на говорот на омраза на „бели националисти и сепаратисти”.Компанијата претходно им дозволуваше на овие ...
сите 23 | | | веќе видена

Предметите кои Антикорупциска ги отвори за вработувањата на роднините на функционерите се веќе при крај. Според информациите на ТВ 24, антикорупционерите ...
сите 59 | | | веќе видена

next