Претседателот Ѓорге Иванов по повод 11 Октомври – Денот на народното востание, упати честитка до граѓаните на Република Македонија. – Вооруженото востание ...
сите 48 | | | веќе видена

„Собравме многу докази кои упатуваат дека тој е виновен. Красимиров е обвинет во отсуство за две злосторства – силување и исклучително сурово убиство со ...
сите 70 | | | веќе видена

Таткото на 33-годишната Марија Чајетинац, која настрадала во својот автомобил во верижниот судир, ја барал својата ќерка на мобилниот телефон кој на патот го ...
сите 11 | | | веќе видена

Фатмир Етеми сопственикот на парцелата кај Мајчин дом кој има одобрение за градба од осум ката, вели дека ги разбира граѓаните кои протестираат, но дека тоа ...
сите 6 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права смета дека одредениот 30 дневен притвор на активистката Моника Ристеска, позната како Моника Конопова, не е неопходен за ...
сите 19 | | | веќе видена

Во завчерашниот број на “Службен весник на РМ” бр.186 објавен е извештај за конечните резултати од гласањето на Референдумот на државно ниво одржан на 30 ...
сите 14 | | | веќе видена

Со неколку истрели во воздух на границата со Грција војници на АРМ спречиле група мигранти нелегално да влезат во наша територија. Еден од мигрантите е уапсен, ...
сите 81 | | | веќе видена

Изминативе 18 месеци, наместо државата и власта да се посветат на темите за 500 евра просечна плата, повеќе странски инвестиции или 100.000 денари плата за ...
сите 13 | | | веќе видена

– Република Македонија на 18 и 19 октомври во седиштето на Алијансата во Брисел официјално ги почнува пристапните разговори за членство во НАТО. Како што ...
сите 57 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција поврзана со одлуките од синоќешната 93. владина седница ги повтори очекувањата на ...
сите 679 | | | веќе видена

next