Причината за пожарот сеуште не е утврдена, но извори на истрагата за канал 5 велат дека возилата најверојатно се опожарени од падната електрична инсталација. ...
сите 37 | | | веќе видена

Генералниот секреатер на НАТО, Јенс Столтенберг утре на свечен настан и официјално ќе му ја врачи поканата за членство на Македонија во Алијансата на премиерот ...
сите 277 | | | веќе видена

Заклучокот за Македонија утре ќе биде усвоен како дел од финалното комунике на НАТО од страна на дваесет и деветмината шефови на држави или на влади присутни ...
сите 131 | | | веќе видена

Славниот актер Џорџ Клуни доживеа сообраќајна несреќа во Косата Коралина кога со својот мотор удри во автомобил по што заврши во Ургентен центар. Актерот ...
сите 23 | | | веќе видена

Откако 15-годишно девојче умрело поради конзумирање на една екстази таблета, нејзината мајка одлучила да објави слика од последните моменти на нејзината ќерка ...
| | веќе видена

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се ...
сите 119 | | | веќе видена

Мајката која со нејзиното бебе беше примена на КАРИЛ со повреди неофицијално дознаваме, утре ќе биде сослушана од јавен обвинител. Во меѓувреме, одреден и е ...
сите 75 | | | веќе видена

Сите 12 деца и тренерот се извлечени од пештерата во Тајланд каде беа заглавени од 23 јуни кога влегле во неа после тренинг. Сите досега извлечени момчиња со ...
сите 198 | | | веќе видена

Италијанската полиција уапси македонски државјанин, кој е осомничен дека се подготвувал да изврши терористички напад во името на џихадистичката група Исламска ...
сите 25 | | | веќе видена

Илон Маск, милјардерот кој понуди помош во спасувањето на децата на Тајланд објави на својот Инстаграм ново видео од пештерата. „Само што се вратив од комората ...
сите 235 | | | веќе видена

Италијанските медиуми пренесуваат дека Џорџ Клуни е полесно повреден во сообраќајна несреќа која се случила на патот кај Коста Коралине на Сардинија. Актерот ...
сите 28 | | | веќе видена

Млада девојка од Кочани преживува хорор, 46-годишен маж и се заканува. Како што стои во билтенот на МВР, вчера година во 20,30 часот во Полициската станица ...
сите 5 | | | веќе видена

Последен поздрав до Саздо испратија Комити од пред градскиот стадион. Со едно минутно молчење одадоа почит кон Никола Саздовски момчето кое беше брутално ...
сите 244 | | | веќе видена

next