На Концесионерот на „Македонско село“ за еднострано раскинување на договорот ќе му биде активирана гаранцијата за квалитетно извршување на договорот во износ ...
сите 23 | | | веќе видена

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска на заедничка координација одлучија да се откажат од јаловата дебата која што се води ...
сите 243 | | | веќе видена

Сакам да ги охрабрам соседите да продолжат со процесите, смело и решително да го направат одлучувачкиот чекор во завршување на обврските од историскиот Договор ...
сите 306 | | | веќе видена

Македонија и Балканот денеска се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред единаесет години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова ...
сите 32 | | | веќе видена

Претпристапните преговори за приклучување на Македонија во НАТО официјално почнуваат в четврток и петок во Брисел, со посетата на членовите на Комитетот за ...
сите 85 | | | веќе видена

Кралската палата ги потврди шпекулациите дека војвотката од Сасекс Меган Маркл е бремена. Во официјалното соопштение од Кенсингтон палатата се наведува дека ...
сите 94 | | | веќе видена

Секогаш сум бил за дијалог и изнаоѓање на решенија преку разговор. Премногу има поделби во Македонија и сите знаеме дека треба да си простиме. Апсолутно не ми ...
сите 298 | | | веќе видена

next