Осумдесет пратеници во петокот во Собранието гласаа „за“ почеток на уставните промени, а премиерот Зоран Заев уште еднаш, овојпат преку својот Твитер налог им ...
сите 78 | | | веќе видена

Студен бран проследен со повремен дожд и засилен северен ветер со пониски температури се очекува во земјава во среда и четврток. Утре претпладне времето ќе ...
сите 236 | | | веќе видена

Никој не може да знае што се крие во длабочината на некој човек. Секој има своја приказна, проблеми, стравови, радости… Тешко ја сфаќаме тежината на овој факт. ...
сите 5 | | | веќе видена

Полицијата излезе со официјална потврда на настанот, во кој како што вчера објави Радио Канал 77 / ммс.мк учествувал основачот на „Телекабел“, Роберт ...
сите 21 | | | веќе видена

Куче скитник во Зеница нападал дете (14) и го изгризал по гениталиите. Застрашувачкито напад на кучето се случило минатиот викенд, а на детето на кое куќето ...
сите 6 | | | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски со писмена изјава се огласи во врска со бурата во ВМРО – ДПМНЕ во која е категоричен дека „нема да учествувам во ниту една нова ...
сите 376 | | | веќе видена

На 99 годишна возраст почина Норвеѓанецот , кој ја направи една од најголемите саботажи во историјата и го спаси човештвото. Тој ја предводел деветчлената ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите 80 пратеници кои гласале за уставните измени во Собранието се под засилено обезбедување на Министерството за внатрешни работи, соопшти денеска министерот ...
сите 121 | | | веќе видена

Се поголем број мигранти од Централна Америка се приближува кон границата меѓу САД и Мексико, а моментално ги има околу 5.000, јавува АП. Агенцијата наведува ...
сите 77 | | | веќе видена

СВР Скопје во соработка со Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до Основно јавно обвинителство Скопје ...
сите 122 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г. Али Ахмети, денеска во Скопје се сретна со заменик помошникот на државниот секретар на САД, г. Метју ...
сите 136 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во писмо до досегашниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас, вели дека е разочаран од веста за неговата оставка, и изразува ...
сите 87 | | | веќе видена

Пратеникот од опозицијата Зекир Рамчиловиќ, еден од осумтемина пратеници кои ги подржаа уставните измени, веднаш по гласањето испрати соопштение преку ...
сите 171 | | | веќе видена

next