Неколку месечната акција и вистинска мобилизација на охриѓани, но и на целата држава и сите добри луѓе ширум светот, на 12-ти овој месец беше крунисана со ...
| | веќе видена

Метеоролошкиот феномен „Ел Нињо“ наскоро ќе се формира и дополнително ќе влијае на временските услови ширум светот со што ќе ги зголеми шансите идната година ...
сите 11 | | | веќе видена

Понеделник прогласен за ден на жалоста во Охрид по повод ненадејната смрт на градоначалникот Јован Стојаноски.На вонредната седница советниците со едноминутно ...
сите 88 | | | веќе видена

Автобус со македонски регистерски таблички излета утрово околу 1.40 часот од автопат во близина на Лесковац, при што загинаа три лица. Во болница во Лесковац ...
сите 194 | | | веќе видена

По тешката сообраќајна несреќа што се случи ноќеска околу 1.40 часот, кога на влезот во Лесковац се преврте македонски автобус, при што на лице место загинаа ...
сите 194 | | | веќе видена

Автобус со македонски регистерски таблички излета утрото околу 1.45 часот од автопат во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Во сообраќајната несреќа ...
сите 194 | | | веќе видена

Американската актерка Сондра Лок почина на седумдесет и четири годишна воздраст. Според информациите Лок починала на трети ноември, нејзината смрт била веднаш ...
сите 6 | | | веќе видена

Аки Рахимовски и Парни ваљак, неколку македонски пејачи, ди џеј и група од Косово ќе ги забавуваат скопјани за новогодишната ноќ. Новогодишната програма ќе ...
сите 94 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 3 | | | веќе видена

Република Македонија се гуши! Скопјани вчера ја плаќаа највисоката цена на неспособната влада на Зоран Заев кој ги лажеше дека ќе го репел проблемот со ...
сите 152 | | | веќе видена

next