Австрија и Германија се соочени со големо снежно невреме, а алармот поради заканите од лавини е на највисок, петти степен. Илјадници се без струја или заробени ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска присуствуваше на празничен прием приреден од Архиепископот охридски и македонски, г. г. Стефан. Приемот беше ...
сите 6 | | | веќе видена

Огромни количини снег кој врне со денови предизвикаа хаос во Австрија, а досега животот го изгубија девет лица. Метеоролозите најавуваат продолжување на ...
сите 72 | | | веќе видена

Членови на граѓанското здружение „Македонија блокира“, кои протестираат пред македонското Собрание против уставните измени, побараа од полицијата да пушти ...
сите 66 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ пред Собранието каде што денеска во 16 часот се очекува да продолжи финалната фаза од уставните измени според ...
сите 171 | | | веќе видена

Православните христијани денеска на третиот ден од Божиќ го празнуваат Свети архиѓакон и првомаченик Стефан, кој бил каменуван зашто проповедал дека во Исус не ...
сите 7 | | | веќе видена

next