Група бегалци и мигранти се обиделе да се качат на товарен воз што сообраќал од Солун до Идомени, што се наоѓа на границата на Грција со Република Македонија. ...
сите 33 | | | веќе видена

Донациите од претпријатијата и од француските милионери за реконструкција на Нотр Дам надминаа 600 милиони евра. Различните донации на големите богати ...
сите 336 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи – Битола информира дека денеска од страна на директорот на ОУ „Коле Канински“ од Битола е доставено официјално барање за ...
сите 22 | | | веќе видена

Јас сум Македонец од Македонија и ќе си ја нарекувам мојата татковина Македонија, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вчерашното интервју за ...
сите 5 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин му понуди на францускиот претседател Емануел Макрон да ги испрати најдобрите руски специјалисти за да помогне во обновата на ...
сите 586 | | | веќе видена

Дури и оние кои сега, добронамерно се противат, за 10 или помалку години ќе го сфатат значењето на Договорот од Преспа за Грција, рече грчкиот премиер, Алексис ...
сите 15 | | | веќе видена

Францускиот милијардер Бернар Арно, кој го контролира луксузниот конгломерат ЛВМХ, денеска соопшти дека неговото семејство и компанијата ќе донираат 200 ...
сите 590 | | | веќе видена

Соседните згради се евакуирани , а полицијата ги спречува сите да се приближат до катедралата , со цел да се овозможи непречено минување на противпожарните ...
сите 764 | | | веќе видена

Стотици жители на француската метропола во ужас го гледаат густиот чад од околните мостови во шок и неврување. Претседателот Емануел макрон кој тргна на ...
сите 689 | | | веќе видена

next