Од денеска Интерпол трага по 19-годишниот Јетон Љужа кој е третоосомничен за убиство на Никола Саздовски – Саздо, кој брутално беше претепан во Автокоманда, а ...
сите 14 | | | веќе видена

Во координација со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, собраниската седница за распишување референдум нема да се закаже утре, туку в понеделник, потврдуваат за ...
сите 577 | | | веќе видена

Во куќата на Џејсон Фрагос во Грција беа пронајдени дури 26 јагленосани тела, кои изгореле од пожарите кои со денови беснеан на југот од Грција. Фрагос целото ...
сите 7 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против К.К(29) од Свети Николе и Н.Ц.(31) од Охрид, поради ...
сите 147 | | | веќе видена

Во текот на следните неколку денови секако почнувајќи од денес не патувате во соседна Грција каде планирате одмор поради тоа што времето во никој случај нема ...
сите 244 | | | веќе видена

По страшниот земјотрес во 1963 година, Скопје било одново изградено претежно според големиот план на Кензо Танге, кој бил поддржан од Обединетите нации, а ...
сите 60 | | | веќе видена

Скопје лежи на процеп длабок двесте метри – Кои згради први ќе се срушат при земјотрес? Ќе се тресе ли Скопје повторно скоро, треба ли да стравуваме од нов ...
сите 6 | | | веќе видена

Скопје градот кој ќе остане запаметен по катастрофалниот земјотрес кој го разруши до темел пред 54 години со себе носи и многу емотивни приказни кои секогаш ќе ...
сите 21 | | | веќе видена

Грчката полиција уапси четворица осомничени за подметнување на пожарите во преградието на Атина, во кои за два дена животот го изгубија над 80 лица, межу кои ...
сите 19 | | | веќе видена

next