На автопатот во изградба „Арбен Џафери”, кој го поврзува косовскиот главен град со Македонија, вечерва се урна дел од градежната машинерија, при што полесно се ...
сите 8 | | | веќе видена

Ирска донесе нов ригорозен закон против возење во алкохолизирана состојба , кој стапува веднаш на сила. Според законот , секој што ќе биде фатен од полицијата ...
сите 57 | | | веќе видена

Шестгодишниот Теди овој роденден ќе го памети засекогаш. Откако на роденденот повикал 32 другарчиња, а никој не се појавил, низ медиумите и социјалните мрежи ...
сите 6 | | | веќе видена

Те молам запамти дека мразам каранфили на погреб. И кремирајте ме, морничав ми е звукот на земјата која удира по ковчегот. Слика од овој разговор со неговата ...
сите 3 | | | веќе видена

Осуммината опозициски пратеници, кои гласаа за пристапување кон уставни измени, попладнево до Кабинетот на претседателот на Собранието Талат Џафери доставиле ...
сите 328 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија, Советот за етика во медиумите на Македонија и Независниот синдикат на новинари и медиумски работници вчера испратиле ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за МКД.мк вели дека во контекст на рационализација на трошоците во партијата ...
сите 164 | | | веќе видена

Лидерот на грчката опозициска Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, уште еднаш, овој пат од Солун, го повтори ставот дека нема да го поддржи Договорот од ...
сите 8 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против 23-годишниот Х.И. од Скопје за сторено кривично дело “злоупотреба на лични податоци“. -На ...
сите 108 | | | веќе видена

За време на слетувањето на авионот во кој биле Меган Маркл и принцот Хари во Сиднеј, се случувала вистинска драма. Имено авионот во кој се наоѓал кралскиот ...
сите 67 | | | веќе видена

Под влијание на невообичаено топол воздушен бран кој уште во текот на денов ќе продре од југ, во текот на следните денови ќе имаме невообичаено високи ...
сите 177 | | | веќе видена

Двајца посетители на американскиот Национален парк Јосемити загинаа при пад од популарниот видиковец, рече денеска официјален претставник на тој парк во ...
сите 3 | | | веќе видена

До 8 ноември Груевски е повикан да се јави во затворот Шутка за издржувањ на казната за случајт Тенк. Упатниот акт за издржување на казната екс премиерот го ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата се уште се координира со пратениците во подготовката на нацрт амандманите за промена на уставот со цел промена на уставното име. Владиниот портпарол ...
сите 394 | | | веќе видена

Граѓаните на Република Македонија се на нозе во знак на хуманоста. Се организираат бројни активности и акции, се превземаат за собирање средства за лекување на ...
сите 88 | | | веќе видена

next