Мал авион се срушил за време на полетувањето во Сао Паоло, при што загинал пилотот Антониот Траверси, а 6 патници се повредени. https://youtu.be/ySlQrXm5Rbw ...
сите 75 | | | веќе видена

Во Централноафриканската Република, неидентификувани напаѓачи убиле тројца европски новинари така што поставиле заседа на нивното возило, објави денеска ...
сите 2 | | | веќе видена

За време на утрешниот празничен ден на повеќе места ќе има поизразена нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално тоа ќе биде и во форма на ...
сите 216 | | | веќе видена

Легендарниот пејач почина во неделата на 71-годишна возраст. За себе ја остави ожалостената сопруга Весна, со која бил 44 години во брак, синот Дино и ...
сите 42 | | | веќе видена

Пилот на авион загина, а шестмина патници го преживеаја падот на помал авион при слетување на аеродром во Сао Паоло. Страотната несреќа се случи во неделата ...
сите 100 | | | веќе видена

next