Собранието со 80 гласови „за“ изгласа одлуката да пристапување кон уставни измени, заради имплементација на Договорот од Преспа. Со ова се отвора патот за ...
сите 2 | | | веќе видена

Политичката партија Левица најави дека ќе организира протести во секоја наредна фаза од гласањето на уставните промени. Протестите ќе бидат антивладини и под ...
сите 18 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, а околу пладне и попладне повторно ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од ...
сите 235 | | | веќе видена

Актерката Јелена Жугиќ го изрази своето разочарување од поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска, која гласаше „за“ уставни зимени.. ...
сите 35 | | | веќе видена

Верижен судиор меѓу три возила се случил вчера во Скопје, по што 4 лица итно биле префрлени во болница. Околу 14 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје ...
сите 124 | | | веќе видена

Дел од пратениците кои гласаа за пристапување кон уставните измени се под 24 часовна заштита на полицијата поради закани по нивната безбедност. Неофицијално од ...
сите 68 | | | веќе видена

Некои пратеници излегоа порано од притвор некои подоцна, никој не гледаше политика во тоа, решивме да не се мешаме во работите на судството, изјави на ...
сите 20 | | | веќе видена

Во вторникот околу 13 часот при експлозија на рачно направена експлозивна направа повреден е Небојша Мичиќ, татко на познатата водителка Маријана Мичиќ, кој ...
| | веќе видена

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се антимакедонски и антизападни марионети спречени во обидите да ја закочат македонската иднина. Мицкоски и ...
сите 161 | | | веќе видена

Институциите постапуваат според законот. Обезбедена е гаранција за пратениците од опозицијата, за нивните семејства, брзо да реагираат на секоја закана, изјави ...
сите 48 | | | веќе видена

Иван Стоиљковиќ на фејсбук Почитувани, не поседувам ниту еден медиум, ниту пак имам слободен пристап до медиумите, па затоа ќе ги искористам друштвените мрежи ...
сите 3 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети им се заблагодари на 80-те пратеници кои вчера гласаа за отпочнување на постапка за уставни измени и воедно ги повика останатите ...
сите 54 | | | веќе видена

Тројца македонски државјани се обвинети од Словачката полиција за разбојништво со огнено оружје, кое го сториле на 3.октомври, по што се фотографирале со ...
сите 5 | | | веќе видена

Емилија Александрова е член на ВМРО-ДПМНЕ, родена во Берово. Има завршено Факултет за безбедност, на Универзитетит „Св.Климент и Наум Охридски“. Таа беше ...
сите 132 | | | веќе видена

next