Луѓето погодени од катастрофалните пожари во Грција, кои досега однесоа најмалку 74 животи, опишуваат како морале да скокаат во морето „бидејќи огнот ги ...
сите 64 | | | веќе видена

Игор Спасов, осуден за убиството на Мартин Нешковски е пуштен на лекување поради здравствената состојба, а од 6-ти август ќе е врати во затворот во Идризово, ...
сите 11 | | | веќе видена

По објавите во медиумите за евентуални злоупотреби при доделување на грантови по јавен повик од Фондот за иновации и технолошки развој, Основното јавно ...
сите 191 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска на прес-конференција рече дека ја разбира сензитивноста на јавноста во врска со случајот со компанијата ...
сите 64 | | | веќе видена

Над главниот град на Грција се гледаат густи облаци од чад. Повеќе од 70 пожарникари, 30 противпожарни возила и пет хеликоптери се испратени да се справат со ...
сите 19 | | | веќе видена

Сообраќајна несреќа, во која беше вклучена и придружбата од протоколот на косовскиот претседател Хашим Тачи, се случи попладнево на магистралниот пат ...
сите 46 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев ги повика косопствениците на неговите фирми да ја преиспитаат одлуката за аплицирање на мерките од Планот за ...
сите 89 | | | веќе видена

next