„Подарена слобода на неправедно обвинетиот, прифатена како милост од ,,горе”, ќе биде претежок товар врз плеќите на еден родител, пријател, македонец, кој цел ...
сите 26 | | | веќе видена

Пратеникот Ферид Mухиќ порача дека ќе гласа „за“ уставните измени. Тој спротивно на претходните свои излагања, кога го критикуваше договорот и гласаше против, ...
сите 18 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Комисијата за лустрација Томе Аџиев по повеќе од еден час го напушти Специјалното јавно обвинителство, каде беше повикан на распит ...
сите 53 | | | веќе видена

Премиерот Заев денеска од говорница побара помирување по настаните од 27. април. – На 27. беше кулминација, ќе се убиевме пред очите на сите. Прилика е да си ...
сите 95 | | | веќе видена

Денешното судско рочиште за уривањето на „Космос“ во случајот „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е одложено бидејќи поранешниот премиер, а ...
сите 138 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Зоран Илиоски на денешната седница на Собранието на Република Македонија им порача на пратениците на СДСМ да не го ставаат во заблуда ...
сите 27 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија соопшти дека дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово извршил увид во тетовска Мала ...
сите 75 | | | веќе видена

Актерката Милена Дравиќ почина на своја 79-годишна возраст по долгата и тешка болест. Таа беше дива, неверојатна актерка која со својата енергија и широка ...
сите 44 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија ја започна 61. седница на која на дневен ред e Предлогот за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија со ...
сите 92 | | | веќе видена

next