Министерството за внатрешни работи информира дека поради денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ ќе има посебен сообраќаен режим на дел од сообраќајниците на центарот ...
сите 12 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кривично дело – тешки дела против општата сигурност во ...
сите 234 | | | веќе видена

Ден после страшното убиство кое ја згорзи цела Македонија крим-техничари се уште собираат докази од семејната куќа на улицата „Антон Димитров“ во скопско ...
сите 239 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје раководи со увидот на лице место во скопско Драчево, каде што доцна попладнево беше пронајдено ...
сите 242 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, кој денеска во Кривичниот суд сведочи за настаните од 27 април лани, негираше дека има СМС комуникација ...
сите 32 | | | веќе видена

Старицата од Драчево, сепак не е заклана, туку и бил прегризан гркланот, ги откриваат морбидните детали за Нетпрес извори од истрагата. Најпрвин иако ...
сите 8 | | | веќе видена

Откако бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов предизвика бурни реакции и ги разгоре страстите во македонско-бугарските односи, за ова прашање на ...
сите 28 | | | веќе видена

next