Со новиот предлог закон се зголемуваат надлежностите на СЈО. Освен кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на прислушуваните разговори, ...
сите 34 | | | веќе видена

Полициски специјалци заплашуваат учесници на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, тврди лидерот на партијата, Христијан Мицкоски. Во статус на фејсбук тој пишува дека во ...
сите 235 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Република Македонија вечерва преку пишано соопштени ги отфрли, како што се наведува, континуираните и очајни обиди за вмешување ...
сите 137 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија утре напладне ќе одржи Комеморативна седница по повод смртта на Љубиша Георгиевски, поранешен претседател на македонското ...
сите 49 | | | веќе видена

На 27 април сите ние бевме само статисти во филм, а за тоа никој не беше свесен.. Вака пред судот се бранеше обвинетиот Александар Василевски – Нинџа. Иако не ...
сите 70 | | | веќе видена

„За заедничка Македонија“, беше формирана од ВМРО-ДПМНЕ и имаше фиктивни водачи. На протестите на „За заедничка Македонија“ 80 отсто беа од ВМРО-ДПМНЕ кои ги ...
сите 142 | | | веќе видена

Бранко Периќ, заменик-градоначалникот на српскиот град Бор, се најде сред невиден скандал, откако една тинејџерка на возраст од 15 години на социјалните мрежи ...
сите 15 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ќе се обрати на втората од петте јавни дискусии за уставните измени. Дискусијата ќе се одржи на универзитетот ФОН, каде говорници ...
сите 43 | | | веќе видена

Генералштабот на Армијата на Република Македонија ги денатира информациите за каква било инволвираност на АРМ во случувањата во Собранието на 27 април минатата ...
сите 9 | | | веќе видена

Утрово на 81 година почина театарскиот и филмски режисер, драмски писател, теоретичар на театарот и професор по театарска режија и актерска игра Љубиша ...
сите 75 | | | веќе видена

Поддржувачите и членовите на ВМРО-ДПМНЕ вечерва повторно излегоа на протест да го искажат својот револт од политиките кои ги води актуелната власт и повторно ...
сите 201 | | | веќе видена

Заблагоарувајќи им се на учесниците на првата од петте јавни дебати за уставните амандмани премиерот Зоран Заев потенцираше дека е важна инклузивноста во ...
сите 3 | | | веќе видена

Брод со контејнер пол со најновото вооружување за потребите опремувањето на косовската војска на пат е преку Атлантикот до пристаништето Драч во Албанија, ...
сите 198 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ по повод највите за формирање на Косовска војска изјави дека се надева да Србија нема да мора да ја употреби својата армија. „Се ...
сите 198 | | | веќе видена

Европратениците Дејвид Мекалистер и Кнут Флекенштај со поддршка за Договорот за името и реформските процеси. На средба со премиерот Заев истакнале дека ...
сите 184 | | | веќе видена

next