Спасувачките екипи на југот на Грција го продолжија пребарувањето низ запалените куќи и автомобили во потрага по оние кои се водат како исчезнати. Во пожарите ...
сите 2 | | | веќе видена

Туристичкото место Мати во Атика, во близина на Атина, е едно од најпогодените во катастрофалните пожари во Грција, во кои според последните информации загинаа ...
сите 12 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје по допрен глас оформи предмет во врска со определени написи и коментари по социјалните мрежи, а со кои преку компјутерски ...
сите 11 | | | веќе видена

Пет минути по земјотресот целиот град останал без струја, а поради старата инсталација се опожариле само Учителската школа и Педагошката академија. За повеќето ...
сите 9 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев верува дека до 30 јули Собранието ќе донесе одлука за распишување на референдумот, кој, како што изјави денеска во одговор на новинарско ...
сите 540 | | | веќе видена

Македонија ги стартува пристапните преговори за полноправно членство во НАТО. Од денеска тимови на Алијансата ќе работат со сите државни институции надлежни за ...
сите 29 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Ново Село Боро Стојчев кој беше фатен во шверц на цигари доби казна за твор од 1,5 година. Неговата сопруга Јулијана поради лошата ...
сите 28 | | | веќе видена

Уште едно шестгодишно дете од Охрид со компликации од дијабетес тип 1 и во тешка сосотојба денеска со Брза помош е донесено на Клиниката за детски болести. ...
сите 42 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на денешната седница донесе одлука да испрати финансиска помош во висина од шест милиони денари до Владата на Република Грција ...
сите 70 | | | веќе видена

Две лица загинаа, а две се повредени во тешката несреќа која денеска се случила во водите кај Улцињ, соопшти црногорската полиција. Загинатите се словенечки ...
сите 216 | | | веќе видена

Повикувајќи се на грчкиот Црвен крст, тамошните медиуми јавија дека утрово се пронајдени тела на 26 лица во градина на една вила во Мати, 40 километри од ...
сите 21 | | | веќе видена

„Татковината ќе ја биде. Македонија ќе стане членка на ЕУ и НАТО. Вечно ќе бидеме Македонци и вечно ќе зборуваме македонски јазик, порача изутринава преку ...
сите 244 | | | веќе видена

next