Денес имаме безброј различни видови чоколади, сокови, играчки, но сите кои растеа во осумдесетите добро знаат дека тогаш изборот беше многууу помал. Пример од ...
сите 6 | | | веќе видена

Болеста „трихинелоза“ е утврдена кај диви свињи на речиси целата територија на земјава. Станува збор за паразитно заболување кое може да се пренесе и кај ...
сите 13 | | | веќе видена

Локалната самоуправа на Охрид ги откажа сите празнични манифестации, вкучително и организацијата на новогодишната ноќ, поради ненадејната смрт на ...
сите 26 | | | веќе видена

Триесет и тригодишна прилепчанка е убиена од триесет и шестгодишен маж со кого била во љубовна врска. Убиството се случило синоќа во периодот од 21:30 до 22 ...
сите 47 | | | веќе видена

Поранешниот директор на бирото за јавна безбедност, Сашо Мијалков, и викендов ќе го помине во затворот Шутка бидејќи се уште нема одлука за притворот. ...
сите 102 | | | веќе видена

Уште една жена починала од патниците што настрадаа во автобуската несреќа кај Лесковац, со што бројот на жртви од несреќата порасна на пет, потврдија од ...
сите 39 | | | веќе видена

25 годишен маж почина, а двајца се повредени во катастрофалниот пожар што околу пладне избувна во центарот на Скопје, зад трговскиот центар Рамстор. 25 ...
сите 17 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје известува дека, по повлекување на предлогот за одржување јавна седница од страна на обвинетите, на денешната нејавна седница Кривичниот ...
сите 58 | | | веќе видена

Активистот на шарената револуција, Љуми Бекири, на неговиот фејсбук профил одговори на потегот на ракометарот Столе Стоилов, кој демонстративно ја напушти ...
сите 2 | | | веќе видена

Одлуките за помилување ги донесов за да спречам хаос во државата, а одлуката за амнесија се донесе за да се озаконат уцените со кои се создава хаос и се руши ...
сите 31 | | | веќе видена

Само неколку часа откако амбасадорите на САД, Германија, Франција, Британија и Италија во Приштина побараа косовските власти да ги укинат царините на српските ...
сите 110 | | | веќе видена

next