Екс премиерот Груевски кој е осуден на две години затвор за набавка на блиндираниот мерцедес вели дека ја добил пресудата но нема покана за издржување на ...
сите 178 | | | веќе видена

Довивката од 1,6 милијарди долари е највисока награда во историјатана САД, а по плаќањето данок и останати давачки, на добитникот ќе му останат чисти 913 ...
сите 7 | | | веќе видена

Здравствената состојба на пејачот Дарко Лазиќ е се понеизвесна, а денеска српските медиуми објавија и дека еден од бубрезите на пејачот откажал, со што ...
сите 169 | | | веќе видена

Во сабота се празнува Преподобна Параскева-Петковден. Во народот позната како света Петка. Родена е кон крајот на деветиот или пак на почетокот на десетиот век ...
сите 27 | | | веќе видена

ВМРО–ДПМНЕ пред неколку месеци најави поднесување Закон за амнестија за сите инволвирани во случајот од 27-ми април, истакна на денешната прес-конференција ...
сите 222 | | | веќе видена

Почнуваат консултациите за изработка на нацрт текстот на уставните амандмани. Премиерот Заев е подготвен уште утре да седне на заедничка маса со пратениците и ...
сите 109 | | | веќе видена

Руската амбасада во Рим соопшти дека околу 30 луѓе, меѓу кои и руски навивачи кои оделе кон „Олимпико“ се повредени при дефект на подвижните скали во метро ...
сите 5 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до надлежното јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава ...
сите 152 | | | веќе видена

Зимското сметање на времето ќе почне в недела на 28. октомври во 2 часот по полноќ, па стрелките на часовникот треба да се поместат еден час наназад. Летното ...
сите 88 | | | веќе видена

Останувам отворен за инклузивноста на опозицијата во делот на сугестии за зајакнување на идентитетот, гаранцијата на определбата и гласањето во Грција, нашата ...
сите 124 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски вечерва изјави дека Централниот комитет го разрешила потпретседателот на партијата Митко Јанчев поради ...
сите 130 | | | веќе видена

next