Оперскиот пејач Игор Дурловски е единствениот кој доби ослободителна пресуда во случајот „27“ април, а денеска на фејсбук се огласи со видео. – Кога слободата ...
сите 6 | | | веќе видена

Илузорно е Душко Лазаров кој има семејство и кој не е многу ситуиран да бега. Тврдењето на ОЈО дека тој ќе бега е само голо тврдење, рече адвокатот Звонко ...
сите 53 | | | веќе видена

Обвинителството бара притвор за обвинетите од 27. април во 2017 година во Собрание, на кои судот денеска судот им изрече затворски казни од 7 до 18 години. ...
сите 12 | | | веќе видена

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, се огласи на својот Фејсбук профил по изрекувањето на казната за обвинетиот за настаните на 27. април ...
сите 80 | | | веќе видена

Обвинетиот Влатко Трајковски, кој доби 15 години затвор за настаните на 27. април своето произлегување пред судијата го започна иронично, дека ако го пуштат да ...
сите 10 | | | веќе видена

Игор Југ обвинет за настаните на 27. април во Собрание, доби казна затвор од времетраење од 12 години. Тој кажа дека нема намера да бега од земјата и да ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Судот денеска изрече пресуди за случувањата во Собранието од 27 април. Ова се пресудите: Митко Чавков-18 години затвор. Душко Лазаров-15 години затвор. Горан ...
сите 77 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп издал наредба, итно да се приземјат сите авиони „боинг 737“ макс. САД решија да ги приземјат сите звиони „боинг 737“ ...
сите 83 | | | веќе видена

Родителите на ученик од одсновното училиште „Панајот Гиновски“ во Бутел утрово известиле дека при брис е утврдено дека кај нивното дете и констатирана ...
сите 35 | | | веќе видена

next