Исто како и мнозинството граѓани, така и јас, со чувство на мака, го проследив пресот на Зоран Заев. Само Зоран Заев, политичар аболиран за тежок криминал, кој ...
сите 27 | | | веќе видена

Густа магла, чад или загаденост – состојбата во Ново Лисиче вечерва е аларманта. Видео кое e објавено на youtube, според граѓаните сведочи за смртоносна магла ...
сите 5 | | | веќе видена

По изгласувањето на амандманите за промена на Уставот во македонското Собрание, стигнаа и меѓународни честитки. Прва пристигна заедничката честитка од Високата ...
сите 60 | | | веќе видена

Пред точно 55 години, девет искусни планинари го искинале својот шатор одвнатре и голи и боси го напуштиле логорот при температура од минус 30 степени. Подоцна ...
сите 3 | | | веќе видена

Веќе неколку дена снегот предизвикува хаос во Австрија, а во лавина загинаа најмалку седум лица, а многумина останаа завеани од снегот. Една од нов е ...
сите 76 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, го поздрави изгласувањето на уставните измени во македонското Собрание. „Зборував со Зоран ...
сите 7 | | | веќе видена

Тринаесетгодишната Џејми Клос е пронајдена на улица Гордон во американската сојузна држава Висконскин, бидејќи пред три месеци без трага исчезна во ноќта кога ...
сите 4 | | | веќе видена

За изгласаните уставни измени, грчкиот премиер Алексис Ципрас разговарал и му честитал на неговиот македонски колега Зоран Заев, јави дописничката на МИА од ...
сите 12 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на ...
сите 4 | | | веќе видена

Бидна! Вака лидерот на ДУИ Али Ахмети на својот Фејсбук профил го означи завршувањето на процесот на Договорот од Преспа во Собранието. Очигледно е ...
сите 24 | | | веќе видена

Европратеникот од Либералите, Иво Вајгл, во изјава за МИА им честиташе на пратениците, јави дописничката на МИА од Брисел. Тој порача дека со гласањето на ...
сите 3 | | | веќе видена

Изгласани уставните измени, кои произлегуваат од Договорот од Преспа во третата и финална фаза, откако претходно договор беше постигнат околу барањата на Беса ...
сите 82 | | | веќе видена

Извикувајќи предавници околу стотина граѓани протестираат против уставните измени додека во Собранието на Република Македонија започна 75-та седница. Од ...
сите 26 | | | веќе видена

next