Ако дадеме глас за доверба на Владата, тоа е како да го поддржуваме Договорот од Преспа, рече претседателот на Независни Грци кој на прес- конференција веднаш ...
сите 521 | | | веќе видена

Во 11,20 часот во Полициската станица Карпош, 35-годишниот А.Д. од Софија-Р.Бугарија пријавил дека истиот ден околу 10,50 часот на булеварот „8-ми Септември“, ...
сите 39 | | | веќе видена

Православните христијани кои се водат според Јулијанскиот календар вечер ќе ја пречекаат Православната нова година, која почнува утре на Василица. Многу ...
сите 19 | | | веќе видена

Уставните измени за Договорот од Преспа што беа изгласани вчера во Собранието денеска треба да бидат објавени во Службен весник на РМ по што, според премиерот ...
сите 4 | | | веќе видена

Не се плашам од избори, и не молам Бога да не се случат, му возврати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција, која следуваше по ...
сите 198 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 30 декември. Св. маченичка Анисија. Анисија беше родум од Солун. Потекнуваше од угледен и богат род. ...
сите 9 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски преку социјалните мрежи се огласи во врска со изгласувањето на уставните измени во Собранието. Мисајловски ...
сите 5 | | | веќе видена

next