Владата воведува прогресивен данок, а како праг на одданочување ќе се зема приходот од 90 илјади денари за што ќе се плаќа дополнителен данок од осум проценти. ...
сите 173 | | | веќе видена

Во Уставот ќе се интервенира со четири амандмани, а дел од измените ќе биде и Охридскиот договор. По вчерашната средба со пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа ...
сите 164 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на бразилската сојузна држава Рио Суи до Гранде наредило одземање на пасошот на Роналдињо и на неговиот брат Асис поради долг од два ...
сите 25 | | | веќе видена

Не постои инстант решение, постојат интервентни мерки коишто може да го ублажат, меѓутоа не да го решат проблемот со загадувањето на воздухот, рече вечерва ...
сите 8 | | | веќе видена

Во рамките на истражната постапка во врска со предметот каде седум лица се осомничени дека како странски терористички борци активно учествувале во војните во ...
сите 68 | | | веќе видена

next