Треба да бидеме горди што пред повеќе од еден век нашите предци зборувале и се бореле за слобода, за почитување на човековите права, за соживот и толеранција, ...
сите 99 | | | веќе видена

Република Македонија денеска ги одбележува двата историски Илиндена – 114 години од почетокот на Илинденското востание и 73 години од Првото заседание на ...
сите 50 | | | веќе видена

Семејството Мифтари од гостиварска Симница, кое минатата недела доживеа трагедија, откако двајца нивни членови починаа од последиците предизвикани од ...
сите 34 | | | веќе видена

Неопходна е Меѓународна помош за справување со пожарот кај Македонски брод.. Ова е заклучокот од состанокот на координативното тело за заштита на шумите од ...
сите 417 | | | веќе видена

Трагедијата која се случи во саботата, кога 13-годишно момче се удави во морето на Брач, Хрватска одекна во светот, особено во светот на спортот. Таткото на ...
сите 13 | | | веќе видена

next