Саудискиот новинар Џамал Кашоги бил задушен со пластична кеса која му била ставен на главата, изјави новинарот на „Ал џезира“, Назиф Керман, за турскиот весник ...
сите 113 | | | веќе видена

Жителите на Калифорнија прежувуваат вистински кошмар. Поради големата огнена стихија, која се шири со неверојатна брзина, стотици илјади мораа да ги напуштат ...
сите 185 | | | веќе видена

Има простор да им се прости на луѓе кои се колатерална штета на една погрешна кауза, за настаните на 27 април во Собранието, вели вицепремиерот Бујар Османи во ...
сите 93 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев и неговиот деловен партнер во неколку фирми Цветан Панделевски, инаку сопственик на „Пелистерка”, се дел од приведените по истрагата на ...
сите 281 | | | веќе видена

По информациите за претресот кој од утрово се врши во фирмите на Орце Камчев и на други лица, СЈО излезе и со официјално соопштение наведувајќи дека презело ...
сите 281 | | | веќе видена

Удар во метална кутија за струја во една од бандерите на автобуската постројка била причина за смртта на Никола Саздовски, тврди адвокатот Алиспаиќ кој го ...
сите 117 | | | веќе видена

Не собравме 80 гласа, Груевски ќе продолжи да биде пратеник и да зема плата од граѓаните додека е во затвор, напиша на својот фејсбук-профил пратеникот Павле ...
сите 295 | | | веќе видена

Обвинетите за убиството на Никола Саздовски, Скендер Демири и Бесир Беља кои денеска прв пат седнаа на обвинителна клупа, не чувствуваат вина. Тие се изјаснија ...
сите 117 | | | веќе видена

next