Шпанските власти синоќа јавија дека во атентатот во центарот на Барселона биле убиени и повредени државјани од 24 земји. Според првичните информации, на кои ...
сите 615 | | | веќе видена

Православната Црква на 28 август го празнува земниот крај на Пресвета Богородица и Нејзината смрт ја нарекува „Успение“ – раскошен термин кој во себе ги ...
сите 24 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно ја расветли кражбата на златен накит во куќа во тетовското село Боговиње, пријавена пред два дена околу 21 часот. ...
сите 24 | | | веќе видена

Полицијата во Србија привела маж на информативен разговор во врска со убиството на Кристина Каплановиќ (19) на бензиската пумпа во Велики Мокри Луг. Кристина ...
сите 7 | | | веќе видена

Либанскиот Парламент укина закон со кој му се дозволуваше на извршителот на кривичното дело – силување, да избегне казна доколку се ожени со жртвата. Со тоа, ...
сите 14 | | | веќе видена

На Фејсбук веќе некое време, сосема јавно и без никаква цензура постојат две групи наменети за корисниците од Хрватска и регионот, а кои отворено промовираат и ...
сите 25 | | | веќе видена

За безбедноста на претседателката на Владата на Србија Ана Брнабиќ се грижи Безбедносно информативната агенција (БИА) и тоа во многу необичен состав. Откакао е ...
сите 13 | | | веќе видена

next