Најдоцна 20 дена од одржувањето на изборите треба да се одржи конститутивната седница на Собранието на Република Северна Македонија, а седницата ја свикува ...
сите 343 | | | веќе видена

Според податоците на изборниот компјутерски центар на СДСМ, разликата во корист на коалицијата Можеме изнесува најмалку три мандати, а во податоците ...
сите 292 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прва прес-конференција по вчерашните предвремени избори истакна дека опозициската партија го има ...
сите 210 | | | веќе видена

ДПА на Менух Тачи и Левица на Димитар Апасиев ќе освојат по еден пратеник, доколку се земат во предвид досега обработените резултати, пишува Фокус. Инаку, се ...
сите 57 | | | веќе видена

Според првичните неофицијални резултати што ги објави Државната изборна комисија од 93,96 отсто од гласовите, Коалицијата предводена од СДСМ „Можеме“ освои ...
сите 206 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ќе се обрати по сумирањето на првичните резултати од предвремените парламентарни избори. Проследете ја во живо: ...
сите 5 | | | веќе видена

Профилите на Твитер на многу познати личности и големи компании беа хакирани вечерва, според многу странски медиуми, што е невидена крипто измама. “Ќе ги ...
сите 59 | | | веќе видена

Според податоците на ДИК, коалицијата на СДСМ продолжува тесно да води пред ВМРО-ДПМНЕ и партнерите и по 80 отсто од пребројаните избирачки места (2 773 од 3 ...
сите 187 | | | веќе видена

next