Кога некој ќе почне да се заканува со суд на политички неистомисленици, јасно се покажува дефиницијата за диктатура, вели Николовски коментирајќи го рокот од ...
сите 3 | | | веќе видена

Една од најбараните светски манекенки , Емили Ратајковска реши да се испроба и во актерството. Во новиот филм таа ги покажа сите квалитети. 27 годишната ...
сите 12 | | | веќе видена

Томас Маркл , таткото на војвотката од Сасекс , контактирал со надбискупот од Кентербери за да се смири со Меган откако разбрал дека ќе стане дедо. Таткото на ...
сите 65 | | | веќе видена

Јанко Бачев реагира на ставот на Канал 5 дека во иднина вратите за него во телевизијата се затворени, поради грубата злоупотреба на крајот од гостувањето во ...
сите 36 | | | веќе видена

На автопатот во изградба „Арбен Џафери”, кој го поврзува косовскиот главен град со Македонија, вечерва се урна дел од градежната машинерија, при што полесно се ...
сите 8 | | | веќе видена

Ирска донесе нов ригорозен закон против возење во алкохолизирана состојба , кој стапува веднаш на сила. Според законот , секој што ќе биде фатен од полицијата ...
сите 57 | | | веќе видена

Шестгодишниот Теди овој роденден ќе го памети засекогаш. Откако на роденденот повикал 32 другарчиња, а никој не се појавил, низ медиумите и социјалните мрежи ...
сите 6 | | | веќе видена

Те молам запамти дека мразам каранфили на погреб. И кремирајте ме, морничав ми е звукот на земјата која удира по ковчегот. Слика од овој разговор со неговата ...
сите 3 | | | веќе видена

Осуммината опозициски пратеници, кои гласаа за пристапување кон уставни измени, попладнево до Кабинетот на претседателот на Собранието Талат Џафери доставиле ...
сите 328 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија, Советот за етика во медиумите на Македонија и Независниот синдикат на новинари и медиумски работници вчера испратиле ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за МКД.мк вели дека во контекст на рационализација на трошоците во партијата ...
сите 164 | | | веќе видена

Лидерот на грчката опозициска Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, уште еднаш, овој пат од Солун, го повтори ставот дека нема да го поддржи Договорот од ...
сите 8 | | | веќе видена

next