Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, по една недела молк и криење, денеска се појави во просториите на СЈО. Во изјава за медиумите Јанава истакна дека ...
сите 142 | | | веќе видена

Русковска во интервју за емисијата Код вели дека Јанева не била под ПИ мерки и оти таа лично не верува дека избегала од државава. Тука имала живот и семејство ...
сите 304 | | | веќе видена

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек ...
сите 109 | | | веќе видена

Катица Јанева не е во Скопје, туку веќе една недела е на боледување во родната Гевгелија, прима терапија и ѝ е препорачан одмор, објавува „Слободен печат“. ...
сите 305 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство да премине во државното како Обвинителството за гонење на организиран криминал и висока корупција, а досегашната специјална ...
сите 682 | | | веќе видена

Јавната обвинителка за организиран криминал Вилма Рускоска вели дека е чест што е предложена да го води новото Јавното обвинителство за организиран криминал и ...
сите 694 | | | веќе видена

Косовскиот премиер јавно на прес конференција објасни зошто си поднел оставка на местото претседател на владата. Тој призна дека добил покана од Специјалниот ...
сите 303 | | | веќе видена

Две лица се уапсени во Приштина поради трговија со човечки органи и нелегална трансплантација на органи, соопшти косовската полиција. Уапсени се една Албанка и ...
сите 22 | | | веќе видена

Стилот и животот на специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева, се имаат променето по запознавањето со Боки 13 објавува „Алсат М“ од каде ...
сите 222 | | | веќе видена

МВР ги си соопшти деталите за вчерашниот индицент во Лепотоакрија. Според информациите на МВР, вчера во СВР Скопје М.Т, од Скопје пријавил дека околу 11.20 ...
сите 8 | | | веќе видена

next