Учениците не се враќаат во училишните клупи до 10 јуни. Министерот за образование Адеми соопшти дека основците и средношколците продолжуваат со настава како и ...
сите 73 | | | веќе видена

И покрај апелот на Министерството за транспорт и врски граѓаните да се воздржат од купување авиобилети за патување во странство, авиокомпаниите кои летаат од ...
сите 92 | | | веќе видена

Починатите пациенти од коронавирусот Ковид 19 беа во тешка клиничка состојба со нарушување на сите органи, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 350 | | | веќе видена

Во Германија, обврската за носење заштитни маски во градскиот превоз и продавниците стапи на сила денеска, при што градовите известија дека граѓаните во голема ...
сите 13 | | | веќе видена

Министрите за туризам на земјите членки на ЕУ се согласија на видеоконференција да изготват заеднички патнички документ што ќе важи за сите земји членки. Тема ...
сите 128 | | | веќе видена

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на прaтeниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен ...
сите 244 | | | веќе видена

Рестриктивните мерки ја намалија прогнозата на здравствените власти за пикот на заразата со Ковид-19. Филипче вели дека максималниот број на заразени може да ...
сите 459 | | | веќе видена

Лекувањето со крвна плазма на заболени со Ковид-19 кај нас ќе започне од утре. Во болницата „8 Септември“ ќе започне лекување на овие болни со озонотерапија, ...
сите 271 | | | веќе видена

По многуте поплаки од граѓаните, цените за погреб за семејствата на жртвите од Ковид 19 во погребалното претпријатие А.Д. Бутел се намалуваат за 7 до 10 илјади ...
сите 18 | | | веќе видена

Новинарот Мирче Адамчевски е еден од излекуваните од коронавирусот и од утре ќе може да излезе од самоизолација. Своето искуство од лекувањето Адамчевски го ...
сите 51 | | | веќе видена

По разните шпекулации за здравствената состојба на лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-Ун, кои отидоа дотаму и дека Ким починал по операција на срцето, на ...
сите 235 | | | веќе видена

Проектот ,,38 Север” во својот извештај во саботата соопшти дека возот бил на „официјалната станица“ во Вонсон од 21-23 април. Станицата е наменета да ја ...
сите 235 | | | веќе видена

next