Неколку прашања околу помпезната нова акција за рекет се наметнуваат. за да се даде одговор на прашањето дали е ова само уште една фарса? Дали ќе го крка само ...
сите 19 | | | веќе видена

-Согласно законот за СЈО сите одлуки, секој спис кој излегува единствено го потпишува Јанева. Или во нејзино име овластени обвинителите. Јас немам потпишано ...
сите 93 | | | веќе видена

Дејствијата на поединци не подразбираат дејства на цело СЈО – изјави специјалната јавна обвинитела Ленче Ристоска на денешната прес-конференција. Ристовска ...
сите 94 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Ленче Ристовска денеска на прес конференција во име на СЈО порача дека сите што се огрешиле пред законот мора да си одговараат ...
сите 10 | | | веќе видена

Бујар Османи во името на ДУИ вели дека се разочарани од тоа што се случи вчера со притворите за рекет и вели дека како партија се против селективна правда што ...
сите 13 | | | веќе видена

Полицијата кај првоосомничениот пронашла и одземала лап топ и персонални компјутери, брендирана облека, накит, часовници и уметнички дела. По вчерашниот ...
сите 86 | | | веќе видена

Првоосомничениот, вчера беше приведен на граничниот премин Богородица, во најновата истрага на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот суд официјално соопшти дека го прифатил предлогот на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција да им се одреди ...
сите 762 | | | веќе видена

По наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корпција, одземен и е мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева, ...
сите 701 | | | веќе видена

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корпција, потврдија од ...
сите 701 | | | веќе видена

Полицијата вечерва по наредба на Јавното обвинителство влезе во 1 телевизија и во домот на првоосомничениот, јави ТВ21. Од ОЈО издале наредба за претрес на ...
сите 190 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на прес конференција ги објави деталите од обвинението.Осомничени се две лица Но од Обвинителството ...
сите 414 | | | веќе видена

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде ...
сите 238 | | | веќе видена

next