Однародената и криминална власт вечерва го допре дното и потврди дека Република Македонија нема институции туку само инструменти на криминалниот картел кои се ...
сите 267 | | | веќе видена

Проблемот со загаденоста на воздухот не е од вчера, туку е повеќедецениски и за чие решавање е потребен сестран интегриран пристап, со реализација на голем ...
сите 21 | | | веќе видена

„Се слушна кршељње, имаше повеќе удирања. Видокв како автомобил помина на црвено и се судри со трамвај. А, потоа видов мртов човек“, вака еден од очевидците ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Калифорнија ја погоди еден од најголемите пожари во историјата кој се случил во американските држави. Најмалку 25 лица загинаа, а околу 100 се исчезнати. ...
сите 135 | | | веќе видена

Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера околу 11,45 часот било пријавено дека на патеката за тркање на потегот од Панорама до Средно Водно, додека траела ...
сите 128 | | | веќе видена

Саудискиот новинар Џамал Кашоги бил задушен со пластична кеса која му била ставен на главата, изјави новинарот на „Ал џезира“, Назиф Керман, за турскиот весник ...
сите 147 | | | веќе видена

Жителите на Калифорнија прежувуваат вистински кошмар. Поради големата огнена стихија, која се шири со неверојатна брзина, стотици илјади мораа да ги напуштат ...
сите 36 | | | веќе видена

next