Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, првпат е во Македонија и се надева дека нашиот главен град ќе му донесе среќа да го освои првиот Суперкуп на ...
сите 53 | | | веќе видена

Доста луѓе имаат обичај да го полнат резервоарот на автомобилите со бензин до крај, но не сфаќаат дека тоа е голема грешка. Ова предупредување важи за дизелот ...
сите 23 | | | веќе видена

Доколку симнувате филмови, но и музика, како и книги од торент сајтови, многу лесно може да се случи да платите казна. Казните за симнување филмови од торент ...
сите 17 | | | веќе видена

Пет лица се повредени за време на тепачка со ножеви, која се случила на аеродромот во Истанбул меѓу вработените и две ривалски автопревознички компании, кои ...
сите 13 | | | веќе видена

Поради Супер купот на УЕФА, закажан за утре на фудбалскиот стадион „Арена Телеком“ во Градскиот парк во Скопје, од денеска ќе биде воведен посебен сообраќаен и ...
сите 46 | | | веќе видена

До четврток подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на претежно стабилна и многу топла воздушна маса, што ќе овозможи продолжување на периодот на ...
сите 418 | | | веќе видена

Кучиња од расата „азијат“ повредиле петмина минувачи во Бања Лука откако му побегнале на сопственикот Б.С, изјавиле од полицијата. Според пишувањата на ...
сите 3 | | | веќе видена

Семејството Тромп повторно работи на семејната плантажа во близина на Мелбурн – една година откако преживеале патување исполнето со параноја, за која се уште ...
сите 3 | | | веќе видена

Италијанската полиција уапси 15 припадници на една доброволна противпожарна бригада од островот Сицилија, кои се осомничени дека намерно подметнувале пожари со ...
сите 747 | | | веќе видена

Топлотниот бран кој го зафати Регионот, ја загреа површината на Јадранското море до 30 степени Целзиусови. Од најсеверниот дел па се долж Италијанскиот брег и ...
сите 37 | | | веќе видена

Во понеделник, на седми август во вечерните часови од Македонија делумно ќе биде видливо затемнување на месечината. Имено Месечината ќе излезе затемнета во ...
сите 15 | | | веќе видена

На 03.08.2017 година околу 13,46 часот, во Единицата за известување и команда во СВР Скопје телефонски пријавено e дека во с.Долна Матка во близина на кајак ...
сите 38 | | | веќе видена

Националанта Арена „Филип Втори“ и македонската престолнина овој вторник ќе бидат домаќини на престижниот европски Суперкуп во кој силите ќе ги одмерат ...
сите 19 | | | веќе видена

Поминаа речиси 20 години од ноќта на 31 август 1997 година, кога Анри Пол ги возеше принцезата Дајана и нејзиното момче Доди Фајед, како што подоцна ќе се ...
сите 42 | | | веќе видена

Фидел Лопез (24) е обвинет за убиство на својата девојка Марија Немет, кој воедно признал дека со голи раце и’ ги извадил внатрешните органи, откако таа за ...
сите 3 | | | веќе видена

next