Втор ден поминува без никаква реакција од Јавниот обвинител за отвореното признание на Зоран Заев дека поттикнува и нуди поткуп за купување на гласачко право, ...
сите 76 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција активноста на вчерашниот ден во рамките на кампањата за референдумот ја заокружи во Битола. Пораката на претседателот на ...
сите 129 | | | веќе видена

Уставните измени што треба да се случат за премиерот Зоран Заев се многу логични и ќе бидат објавени од страна на собраниските комисии што ќе работат на нив по ...
сите 194 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба го граѓаните на Општина Берово. Мицкоски пред граѓаните на Берово потенцираше дека СДСМ иако во ...
сите 118 | | | веќе видена

Видеото со безбедносни камери ги откри деталите за убиството на инвеститорот Зоран Трифуновиќ, што се случи пред две недели во улицата кралот Александар. Тој ...
сите 3 | | | веќе видена

23 годишниот полициски службеник од СВР Битола Е. Т. е убиецот на 36 годишниот Бекир А. од Битола кој вчера грозоморно беше убиен кај прилепското село ...
сите 156 | | | веќе видена

Неофицијално, битолчанецот Б.А. е убиен, а потоа запален во Прилеп, објави Маркукуле.мк Злосторството е сторено по патот кон селото Беловодица. Екипа на МВР и ...
сите 17 | | | веќе видена

Филипини се разбуди по ужасната ноќ во која тајфунот ,,Мангхат” пустошеше со ветришта со брзина од 325 километри на час. Според последните информации најмалку ...
сите 90 | | | веќе видена

Турската полиција рано утрово приведе над 400 работници на изградбата на новиот истанбулски аеродром , откако почнаа со генералниот штрајк. Работниците ...
сите 8 | | | веќе видена

Како што информира МВР, во сабота од 13,30 часот на потегот од улицата „Кирил и Методиј“ пред канцеларијата на Европска Унија ќе се поставува бина при што ...
сите 38 | | | веќе видена

next