Трагично е што во несреќата има 13 загинати и 30-тина повредени. Автобусот на ‘Дурму турс’ кој патувал кон Тетово околу 16.45 часот изгубил контрола, излетал ...
сите 5 | | | веќе видена

Заменик-министерот за здравство Асим Муса изјави предмалку дека бремената жена која била патничка во автобусот е во стабилна состојба. Четворица патници од ...
сите 205 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вечерва ќе ги посети повредените од страшната сообраќајна несреќа што се случи попладнево кај скопското село Ласкарци, а во која животот ...
сите 330 | | | веќе видена

Најмалку шест загинаа, а над 35 се повредени во тешката сообраќајна несреќа која што се случи доцна попладнево на автопатот Скопје – Тетово. Од Болницата 8-ми ...
сите 26 | | | веќе видена

Пет пациенти се донесени на Ургентен, некои бараат итна интервенција, јавува Сител. Мобилизиран е целиот медицински тим и ослободени се сите операциони сали. ...
сите 7 | | | веќе видена

страотна сообраќајна несреќа попладнево во 17 часот се случи на автопатот Скопје – Тетово кога автобус полн со патници излета од патот кај село Ласкарци. ...
сите 154 | | | веќе видена

Замената на патните документи и регистарските таблички со новото име на државата ќе бидат на товар на граѓаните. Новите регистарски таблички се очекуваат да ...
сите 76 | | | веќе видена

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска изјави дека откако ќе биде направена анализата околу актуелните вработувања на лица блиски на функционери и ...
сите 3 | | | веќе видена

Заменик – претседателот на ДКСК за прв пат се бираше преку случаен избор. Ждрепката сакаше на оваа функција да биде поставен Нури Бајрами, кој во своето прво ...
сите 67 | | | веќе видена

next