Новинарот Борис Триван вчера ненадејно почина во Берлин во тек на предавање на кое учествувал со колеги. На уредникот на порталот Noizz му запрело срцето, и ...
сите 5 | | | веќе видена

Девојче старо 16 месеци се уште е во животозагрозувачка состојба откако во саботата падна во канта со боја во стан во населбата Нов Белград во главниот град на ...
сите 13 | | | веќе видена

Финансиската полиција до ОЈО за гонење организиран криминал и корупција – Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на општина Демир ...
сите 86 | | | веќе видена

1 ТВ во интервју со Вице Заев го прашува за негов коментар на изјавата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во која ја честиташе „новата ...
сите 14 | | | веќе видена

Сопственикот на компанијата ЗСФ-КОМ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје Фатмир Етеми синоќа одржа средба на која присуствуваа граѓани и граѓанските активисти од Аеродром. ...
сите 132 | | | веќе видена

Алијанса за Албанците ќе бара уставни измени за албанската заедница да биде впишана како државотворен народ и албанскиот јазик да биде службен заедно со ...
сите 348 | | | веќе видена

По паниката која што се крена на социјалните мрежи дека во дворот на УКИМ бесплатно им се делат апчиња на студентите со образложение дека се добри за ...
сите 13 | | | веќе видена

Директорката на ЦИА Џина Хаспел за време на посетата на Турција ја слушната аудио снимката од убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, пренесува Ројтерс ...
сите 182 | | | веќе видена

next