Новинар на „Инфомакс“ имал подолг разговор со лице блиско до Никола Груевски кое било во Будимпешта. Сакал да остане анонимен бидејќи според него ќе се соочел ...
| | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека вонредниот инспекциски надзор кој во изминатите два дена го извршила комисијата формирана по барање на ресорниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Фирмите кои имаат блокирани трансакциски сметки ќе можат да вршат плаќања со пресметка на меѓусебните побарувања и обврски до крајот на оваа година. Измените ...
сите 8 | | | веќе видена

Порталот Инфомакс објави разговор со еден од посетителите на поранешниот премиер Никола Груевски. Соговорникот, како што пишува порталот, ги пренесува ...
сите 9 | | | веќе видена

Заменик министерот за животна средина Јани Макрадули тврди дека Коледарски огнови биле доказ дека токму загревањето на домаќинствата на дрва е главната причина ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, упати честитка по повод Христовото раѓање – Божик. Во честитката потсетува дека овој голем празник ...
сите 46 | | | веќе видена

Жена, која е во кома речиси 14 години и во вегетативна состојба, престојува во хациендата “Health Care” во Феникс, Америка и родила бебе. Властите во Аризона ...
сите 11 | | | веќе видена

Докажано е дека празничното време е најтешко за паровите. Многу семејства минуваат низ финансиска криза, депресија и други маки кои ги мачеле во текот на ...
сите 10 | | | веќе видена

Како православните си честитаат Божиќ преку смс – некои се во форма на песнички, некои шеговити. Ова се дел од смс пораките кои се испраќаат за Божиќ – овие ...
сите 2 | | | веќе видена

next