Пред само 6 дена се случи кобна сообраќајна несреќа во која 15 невини луѓе го загубија несреќно животот, а уште толку се повредени и се наоѓаат на клиниките. ...
сите 44 | | | веќе видена

Денеска, од страна на БЈБ- Единицата за сериозен криминал и тероризам при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во соработка со Единицата за ...
сите 50 | | | веќе видена

И Министерството за надворешни на Бугарија издаде предупредување од можни терористички напади во Македонија.. Во известувањето објавено на својата интернет ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот „Фејсбук“ објави фотографија од девојката по име Јасмина и Садет, жителот на Ласкарци. Во својата објава ...
сите 4 | | | веќе видена

Префектот на грчката област Централна Македонија, Апостолос Ѕиѕикостас, вели дека додека е тој на чело на периферијата нема да се променат таблите на кои сега ...
сите 26 | | | веќе видена

Денешната собраниска седница почна со едноминутно молчење во знак на почит кон загинатите во сообраќајната незгода што се случи минатата недела на автопатот ...
сите 78 | | | веќе видена

Дел од функционерите потврдуваат дека нивните блиски ќе се откажат во вработувањето во јавниот сектор заради тоа што гледаат алтернатива на државните ...
сите 50 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави дека на денешната средба со министерот за култура Асаф Адеми ќе бидат разгледани жалбите за Годишниот конкурс за финансирање на ...
сите 55 | | | веќе видена

Одрони синоќа создадоа големи проблеми за учесниците во сообраќајот на патниот правец Кочани- Делчево. Возачи кои синоќа доцна се враќаа од Скопје кон Делчево ...
сите 2 | | | веќе видена

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа во Германија. Според неофицијални информации во возилото бил со кумот и возачот. ...
сите 247 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари на третиот ден на жалост во Гостивар, по кобната автобуска сообраќајна несреќа, потсети на најтешките денови што ги ...
сите 32 | | | веќе видена

Кралот на народната музика, српскиот пејач Шабан Шаулиќ, загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Како што неофицијално се дознава, Шабан со ...
сите 244 | | | веќе видена

Телото од почината жена што вчера околу 13 часот беше најдено и извадено од водите на Вардар кај мостот во Горно Лисиче е на 38-годишната Д.П. од Драчево, ...
сите 8 | | | веќе видена

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во страотна сообраќајна несреќа во Германија. Неофицијално, Шабан со автомобилот тргнал на аеродром кога му се ...
сите 258 | | | веќе видена

next