Владата на утрешната седница ќе го разгледа предлогот за разрешување на директорот на БЈБ, Лазо Велковски кој беше поднесен од министерот за внатрешни работи ...
сите 166 | | | веќе видена

Дирекцијата за заштита на личните податоци дала негативно мислење за Законот со кој УЈП ќе ги проверува банкарските сметки на граѓаните. Предложените законски ...
сите 79 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските ...
сите 59 | | | веќе видена

Нискобуџетниот авиопревозник „Виз ер“ ја укинува продажбата на билети за двe од своите авионски линии надвор од Македонија, една седмица откако Владата го ...
сите 120 | | | веќе видена

Еден автомобил рано утринава бил запален на улицата „Кумровец“ бр. 14 во Скопје. Како што соопшти Територијална противпожарна единица на Град Скопје, пожарот ...
сите 42 | | | веќе видена

За прв пат во Република Македонија, но и во регионот па и во светски рамки, произведени се колбаси по традиционална рецептура при што е задржана нивната боја, ...
сите 6 | | | веќе видена

Српскиот професор по право Срето Ного, кој е претседател на Здружението на граѓани „Осиромашен ураниум“, поттикнувач на иницијативата да се тужат земјите на ...
сите 45 | | | веќе видена

Ноќеска околу 00.10 часот на влезот во с.Петралинци, општина-Босилово, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Алфа Ромео“ со струмички ...
сите 258 | | | веќе видена

next