Владимир Путин денеска стигна во Австрија каде е гостин на свадбата на министерката за надворешни работи Карин. Неговата посета крена големо медиумско ...
сите 22 | | | веќе видена

Во Македонија и надвор од земјата постојат структури кои не сакаат оваа држава да стане пристојно место за живеење, кои не сакаат Македонија финално да се ...
сите 5 | | | веќе видена

Изминатиот викенд во ресторан во скопски Бутел долшо до непријатна ситуација во која младенците немале доволно пари да ја платат свадбата, па сопственикот ...
сите 2 | | | веќе видена

Со милион евра пари на граѓаните министерството за одбрана ќе учествува во јавната пропаганда за референдумот за името. Вицепремиерката денеска најави дека од ...
сите 276 | | | веќе видена

Кофи Анан беше првиот црн Африканец избран на функцијата прв човек на ОН. Ја извршуваше два мандати од 1997 до 2006 година. Во 2001 година заедно со ...
сите 8 | | | веќе видена

Вера Бегиќ-Блечиќ секретар за спорт на градот Спилт, мртва пијана возејќи во спротивен правец предизвикала сообраќајна несреќа во која што загинал еден човек. ...
сите 4 | | | веќе видена

Уште три тела беа најдени под урнатините од бетон од срушениот мост Моранди во Џенова, со што вкупниот број на жртви досега се искачи на 41, пренесе новинската ...
сите 91 | | | веќе видена

Педесет и шестгодшниот И.В. од Украина и педесет и четиригодишниот И.П. од Велика Британија се двајцата параглајдеристи кои вчера ги загубија животите во ...
сите 21 | | | веќе видена

Вториот параглајдерист, кој беше префрлен на лекување во болницата во Прилеп поради тешките поврди здобиени по пад кај Мечкин камен, во Крушево, вчера вечерта ...
сите 24 | | | веќе видена

next