Никола Тодоров, поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ кој денеска сведочи во Кривиен суд за немилите настани во Собранието кажа дека на 27 април за да може да го ...
сите 184 | | | веќе видена

Почеток на школската година, подготвување зимница, подготовки за грејната сезона – стигнува септември познат како еден од потешките месеци во годината за ...
сите 11 | | | веќе видена

После многуте објави, пишувања и апели, близнаците Тони и Тео, денеска добија струја. Тие веќе нема домашните задачи да ги пишуваат на свеќа. Хуманите граѓани ...
сите 2 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Себастијан Курц денеска беше пречекан со погрешно знаме на официјалната церемонија на дочекот пред Владата, пренесува „Сакамдакажам.мк“ ...
сите 99 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Себастијан Курц денеска е во официјална посета на Република Македонија, доаѓа на покана на премиерот Зоран Заев, кој пред референдумот има ...
сите 106 | | | веќе видена

Таткото на детето ХЕРОЈ МАРКО ПЕЈЧИНОСКИ, кое го преплива Охридското Езеро на 12 годишна возраст, Тони Пејчиноски, од страна на Капетанијата на пристаништа на ...
сите 34 | | | веќе видена

Американскиот сенатор и претседавач на Комисијата за државна безбедност Рон Џонсон следната недела доаѓа во Македонија, а ќе ги посети и Грција, Србија и ...
сите 93 | | | веќе видена

На итна седница на штотуку формирана комисија во Минситерството за образование било одлучено Јана Димитрова, ќерка на министерот за надворешни работи Никола ...
сите 33 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го поддржува членството на Македонија во НАТО, и интеграциите во Европската унија и во Алијансата се од стратешки интерес за земјава, е истакнато на ...
сите 74 | | | веќе видена

Пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири, кој денеска сведочи за настаните од 27 април, рече дека бил во една од кабините за превод во галеријата на собранискиот ...
сите 145 | | | веќе видена

next