Основното јавно обвинителство за организиран криминал по допрен глас денеска влезе во Државната изборна комисија (ДИК), за да утврди дали има кривично дело при ...
сите 34 | | | веќе видена

Работодавачи од Скопје, Тетово, Гостивар, Струга…, ја зеле фиансиската поддршка од државата за исплата на плата на вработените, но не ја исплатиле на ...
сите 192 | | | веќе видена

Љубителите на филмот во поранешна Југославија ги израдува веста дека ќе се снима продолжение на „Жикина Династија“. Освен починатите Драгомир Бојаниќ Гидра и ...
сите 11 | | | веќе видена

Професорот Ратко Ѓукановиќ (65), еден од најдобрите светски експерти за астма и хронична опструктивна белодробна болест, заедно со двајца негови колеги од ...
сите 39 | | | веќе видена

На 26 јули 1963 година во 5.17 часот Скопје бил погоден од разорен земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала, кој траел 20 секунди. По ...
сите 83 | | | веќе видена

ЕВН Македонија ја најавува новата програма за стипендии „ЛОСТ“ за која ќе можат да конкурираат студентки и студенти со ниски семејни месечни примања запишани ...
сите 7 | | | веќе видена

Талат Џафери, претседателот на Собранието, денеска е примен на Инфективната клиника при Универзитетскиот клинички центар во Скопје „Мајка Тереза“, јавува „360 ...
сите 162 | | | веќе видена

Антикорупциска бара одговорност од Владата за именувањето на сестрата на екс специјалната обвинителка, Катица Јанева, за потпретседател на Комисијата за хартии ...
сите 10 | | | веќе видена

Бојан Јовановски тврди дека Меѓународен сојуз имал владина поддршка. Денеска во судницата рече дека освен обвинетата Фросина Ременски, со идејата за изградба ...
сите 11 | | | веќе видена

next