Дете на возраст од 7 години е тешко повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 19:15 часот се случила во село Ново Село кај Зелениково. Од полицијата ...
сите 73 | | | веќе видена

Водачот на Делиите, навивачката група на Црвена Ѕвезда бил погоден од огнено оружје вчера вечер. Дражен Драгаш со приватно возило бил донесен во Ургентниот ...
сите 12 | | | веќе видена

Сопругата на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена, ужива во бременоста.Таа ќе го донесе второто дете на свет за два месеци. Убавата Јелена објави ...
сите 12 | | | веќе видена

Кошаркарот Перо Антиќ нема да добие ниту долар од полицијата во Њујорк, САД, откако судот во овој американски град ја отфрли неговата тужба поради претерана ...
сите 25 | | | веќе видена

Седумтемина пациенти од гостиварско село хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести се во добра општа состојба и се чекаат нивните резултати од нашата ...
сите 95 | | | веќе видена

Македонските здравствени власти по соодветните медицински иследувања утврдија дека причина за смртта на таткото (47) и синот (23) од гостиварско Симница е ...
сите 97 | | | веќе видена

Денеска е Св. маченици Кирик и Јулита. Света Јулита беше од царски род. Беше мажена и во бракот имаше син Кирик. Кога Кирик беше на тригодишна возраст остана ...
сите 34 | | | веќе видена

Најмалку 48 луѓе се повредени денеска во железничка несреќа во Барселона, соопшти Службата за вонредни ситуации. Засега нема информации за загинати лица во ...
сите 74 | | | веќе видена

По повод празникот Денот на Републиката, на 2 август, Организациониот одбор за прослава на празникот при Владата на Република Македонија, во координација со ...
сите 59 | | | веќе видена

11 албански државјани протерани од земјава , тие добија забрана за влез во рок од една година по претходно изречена опомена од Основниот суд во Струга и ...
сите 60 | | | веќе видена

next