Во врска со објавата дека Западнонилската треска пристигна во земјава која ја превземаа дел од медиумите, Министерство за здравство ги отфрла инсинуациите и ...
сите 16 | | | веќе видена

Хеликоптерот е во сопственост на првиот човек на Лестер, истиот се урнал во близина на стадионот „Кинг Павр“. Хелокоптерот на сопственикот на Лестер Сити, ...
сите 216 | | | веќе видена

Во новиот број магазинот „Свет“ објавува теорија дека собраќајката на пејачот Дарко Лазиќ и не била само несреќна околност. Како што пишува магазинот, зад ...
сите 133 | | | веќе видена

Министерството за здравство го почна процесот за промена на Законот за прекинување на бременоста, информираа денеска од министерството. Од таму наведуваат дека ...
сите 33 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ идната недела ќе формира една пратеничка група, бидејќи сегашните 10 не ги исполнуваат условите според собранискиот Деловник, потврди опозициската ...
сите 284 | | | веќе видена

Детектирањето на тигрестиот комарец во општините Богданци, Дојран и Гевгелија предизвика вознемиреност кај населението поради опасноста од болестите што може ...
сите 31 | | | веќе видена

Култот кон света Петка кај нашиот народ е многу раширен. Таа се смета за заштитничка од разни несреќи, но и од многу болести, поради што народот ја нарекува ...
сите 5 | | | веќе видена

next