Светските агенции наведуваат дека Венеција се подготвува за една од најголемите поплави, а на социјалните мрежи се шири снимка од еден венецијански ресторан на ...
сите 12 | | | веќе видена

Сите поранешни војници на Ослободителната народна армија, кои се жители на општина Сарај, се ослободени од комуналните давачки на ЈКП “Сарај”, во општина ...
сите 21 | | | веќе видена

Основниот суд Гостивар на три лица осомничени за полов напад врз дете помало од 14 години им определи мерка притвор од 30 денови. Нивниот идентитет е ...
сите 72 | | | веќе видена

Колку македонски државјани дале мито за незаконски да добијат бугарско државјанство? Овој документ е неопходен за добивање бугарски пасош, а за кој, нашинците, ...
сите 66 | | | веќе видена

Со обемна молба напишана на повеќе од десетина страници адвокатскиот тим на поранешниот премиер Никола Груевски бара одложување на двегодишната затворска казна ...
сите 224 | | | веќе видена

Пит Михалик (50) кој е убиен пред приватното училиште на своите деца, познат е во адвокатските кругови и како адвокат на ѓаволот, бидејќи ги бранел ...
сите 7 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 35. и 34. седница изгласа закони за изменување и дополнување на Законот за јавно обвинителство и на ...
сите 25 | | | веќе видена

Треба да одиме во Собрание, па таму да кажеме што се случува. Ништо стварно не знам што се случува. И мене ми го одзедоа мандатот и никој ништо не ме праша . ...
сите 132 | | | веќе видена

Пит Михалик, познат адвокат од Јоханесбург и адвокат на убиецот на Аркан, Добросав Гавриќ, убиен е пред приватното училиште во Грин Поинт додека ги водел ...
сите 9 | | | веќе видена

Еден оа патниците кои настрадаа во падот на индонезиската компанија „Лајон ер“ во кој животот го загубија 189 патници, на својата жена и испратил селфи кратко ...
сите 54 | | | веќе видена

Даниела Рангелова поднесе оставка на функцијата претседател на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ. -Почитувани членки на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Најпрво ...
сите 212 | | | веќе видена

next