Во автобусот на Дурмо турс имаше вградено уред со кој се манипулирала брзината на движење на тахографската лента, изјави на денешното рочиште за автобуската ...
сите 94 | | | веќе видена

Големото количество опасни и експлозивни ствари лоцирани меѓу населените места Ново Село и Волково, скопско, што неколку години претставуваше едно од ...
сите 2 | | | веќе видена

Бизнисмен Орце Камчев повторно бара Кривичниот суд да му издаде времен пасош затоа што стариот му истекува задутре, дознава Алсат-М . Ваквото барање на ...
сите 85 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на денешната редовна 163-та седница ја отвори расправата за Предлог-буџетот за 2020 година, соопштува владината прес служба. ...
сите 46 | | | веќе видена

Денес сведочеа преживеаните од автобуската несреќа кај Ласкарци како и очевидците кои први се најдоа на местото на несреќата и им помагаа на повредените. ...
сите 101 | | | веќе видена

Град Скопје ги информира граѓаните дека во согласност со одредбите од Законот за даноците на имот за присилна наплата, ja почнa постапката за присилна наплата ...
сите 10 | | | веќе видена

Вчера вечер, по завршеното интервју кое претседателот на Србија, Александар Вучиќ го дал во телевизијата РТС, пред зградата дошло до инцидент, откако двајца ...
сите 24 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одговарајќи на новинарско прашање во врска со шпекулациите дека во бегството на поранешниот специјалец ...
сите 63 | | | веќе видена

Приватната болница „Систина“ преку суд бара од Бојан Јовановски-Боки 13 да ѝ исплати 10.000 евра, долг кој наводно не го подмирил. Во Граѓанскиот суд денеска ...
сите 36 | | | веќе видена

Во услови кога надоврешната температура во текот на денот е околу 23 степени Целзиусови не гледам логика во вечерните часови да работат топланите, бидејќи на ...
сите 10 | | | веќе видена

next